Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pároztatni akarom a horimet...

Pároztatni akarom a horimet csak attol tartok hogy a fiu megeszi a kicsiket ha lefial sissy, de ha elválasztom őket akkor minden esetben ossze vesznek a horik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én először együtt hagytam őket és olyan aranyosak voltak.4az anya alatt 3 meg a fiú alatt.együtt nevelték őket, de viszont jobb szétválasztni őket mert van olyan amelyik megeszi a kicsiket.de ha különakod őket akk minden nap egy kicsit rakd össze őket valahova, hogy ne szokjanak el egymástól.az enyémeket már végképp nemtudom összerakni, mert folyton csipognak, elszoktak egymástól.=(
2011. jan. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:
Az anya fogja szétcincálni a fiút. Vagy éppen a saját kölykeit eszi meg a sok stressztől. A hörcsögök magányos állatok, a párzáson kívül nagyon nem szeretik egymást.
2011. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha elválasztod őket, hogy vesznének össze...?! Oo Nem értem mire gondolsz. :D

Alapvetően tényleg nem szeretnek együtt élni, nekem anno két fiú volt és nem is nagyon veszekedtek mondjuk, de haveroméknál külön kellett őket szedni, mert marták egymást meg vinnyogtak.

Ha látod, hogy sikeres volt a párzás, akkor szedd szét őket, apuci is hajlamos megenni a kicsiket meg anyuci is, de ő muszáj, hogy velük legyen. Ha megeszi őket, akkor valószínűleg amúgy is életképtelenek voltak, vagy tényleg igen idegbeteg a hörid.

2011. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A hörcsögök magányosan élő állatok, egyedül érzik jól magukat. Maximum abban az esetben fér meg egymás mellett a hím és a nőstény, ha együtt nőttek fel, de ez nem épp megfelelő tartásmód, mert így folyamatosan fial a nőstény, és egyrészt tele leszel kishörcsöggel, másrészt ez nagyon megterhelő az anya szervezetének, és fiatalon elpusztulhat.

Szóval alapból egyedül kell őket tartani, és ha ivarzik a nőstény, akkor összerakni őket, majd külön választani.

Amúgy meg miért akarod pároztatni? El tudod majd helyezni a kicsiket, vagy ha nem viszik el őket, akkor meg tudod őket tartani, és mindnek külön terráriumot biztosítani, esetleg beadnád az állatkereskedésbe, ahol ki tudja, mi lesz velük, talán mennek kígyókajának?

2011. jan. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Sajtot kell adni nekik és pározni fognak.Ne válasz szét őket mert együtt tudják nevelni csak a kicsiket!Az anya bent szoptatja és védi őket az apa pedig hoz bentre ennivalót.ha szétválasztod akk. anya eszi meg a kicsiket.
2011. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, könyörgöm, ne terjessz már hülyeségeket! Az egy dolog, hogy te rosszul tudod (nem tudom, honnan vetted ezeket a sületlenségeket), de legalább ne hangoztasd!

Olvass utána kérlek egy kicsit hörcsögtartásnak, és utána osztogass tanácsot, mert ez a hozzászólásod úgy, ahogy van, ostobaság.

2011. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ajj ah ujbol ossze rakom oket akkor minden esetmen ossze vesznek
2011. jan. 20. 13:56
 8/11 A kérdező kommentje:
de amugy csak a lány az enyám a fiu aki nnagyon dolond és orult az a a hugomé,azért akarom hogy legyenek kis hörik mert szeretném ha valaki potolja a mamit ha elpusztul és ami magmarad annak már van gazdája akinek kéne!!!!!!!!!!
2011. jan. 20. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne válaszd szét őket mert utána nem ismerik egymást.Nekem is voltak hörcsögeim!És én nem olvasom hanem megtapasztaltam!Az kit érdekel hogy azt az oldalt, akik a hörilől irtak, az is lehet hogy nincs is höriük!Amikor a fiú hörim kimászott a terárriumból és elkapta a macska!A nöstény meg megette vacsira a kicsiket mert nem tudta nevelni egyedül(és a párjával egészen jól megvoltak)!!!!
2011. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát az fix, hogy nem azért ette meg a kölykeit, mert nem volt vele a hím. Hanem mondjuk a nem megfelelő tartásmód miatt. Hanyadszorra ellett zsinórban az a szerencsétlen nőstény, amikor ez megtörtént? Nem érted, hogy nem lehet őket együtt tartani, mert 1: egyedül érzik jól magukat, 2: még ha nem is bántják egymást, akkor is baromi megterhelő a folyamatos vemhesség, ellés és szoptatás? Valószínűleg már teljesen kivolt a szervezete és nem tudta felnevelni a kölykeit.

Nem gondolod, hogy ha mindenki más azt írja, minden valamirevaló oldalon azt olvasod, hogy egyedül kell őket tartani, és csak akkor összerakni őket, amikor ivarzik a nőstény, akkor esetleg mégiscsak rosszul tudod?

De persze te nagyon tapasztalt vagy, mert volt egy pár hörcsögöd és sikerült agyonelletned a nőstényt.

2011. jan. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!