Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy neveljek meg úgy nyuszit,...

Hogy neveljek meg úgy nyuszit, hogy a wc-jét használja?

Figyelt kérdés

Tehát hogy ne az alomba végezze a dolgát, hanem a sarokba helyezett kis wc-cskéjébe.

Mit csináljak, hogyha a szobám alomszagú? Tudom, szellőztessek :D de hallottam hgy van vmi szagmentes alom? az hülyeség? kb mennyibe kerül és hol lehet kapni?


2011. jan. 14. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyuszik mindig a ketrecük (almuk) egyik sarkában végzik a dolgokat, ez egy berögződés, amiatt, hogy ne legyen az egész lakhelyük koszos. Figyeld meg, hogy ő magától hova jár, és oda tedd a WC-t. Ezenkívül fontos, hogy a nyuszik a szín alapján tudják, hogy melyik az alom, tehát amit a WC-be teszel, az ugyanolyan legyen, mint ahol lakik.

Alom szalagtalanító létezik, ez por, amit az alom alá kell szórni, és az felveszi a kellemetlen szagokat, de azzal együtt is kell 3 naponta takarítani a helyét. A Riga a legjobb, amin egy macska képe van, és rózsaszín-kékeszöld a színe. Bármelyik Auchanban, illetve állatkereskedésben is kapható, kb 700-1200 Ft között van.

2011. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ami egyébként szagtalan alom, tehát nem forgács-szagú, az a csutkaalom, azt a nyuszik jobban is szeretik, de sokkal drágább. Ajánlom, hogy használd az alomszagtalanító port, szórj rá forgácsot, majd arra egy kis csutkaalmot, így nem lesz (olyan) büdös.
2011. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi csak az alomtálcájába teszünk almot, és régebben, takarításnál, mindig pár bogyót rádobtam a tiszta alomra, hogy érezze a szagát, hogy oda kell mennie wc-re.

Ami tényleg szagsemlegesítő az a fapellet (nekem a csutkaalom nem vált be), és mellette nagyon jó vízmegkötő képességű, és tényleg nagyon keveset kell használni belőle.

A Fressnapfban szoktuk venni, és a kis zsákos is csaknem egy évig elég.

Illetve a Cuni- Complete-ben jukka kivonat van, ami tompítja az ürülék szagát, legalább is mi nem érezzük.

2011. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!