Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésben vettem...

Állatkereskedésben vettem tengerimalacot. Lehet, hogy vemhes? (lent)

Figyelt kérdés

1 hónapja és 3 napja vettem egy 3 hónapos nőstényt egy állatkereskedésben. Mostanra kicsit megnőtt széltében, először arra gondoltam biztos túletetem, de a mai nap felmerült bennem, talán vemhes. Életemben először van ilyen állatom és nézelőttem is a neten: már megesett olyan, hogy vemhes állatot vittek haza.

Az állatkereskedében a hímek és a nőstények egy helyen voltak - gondolom -, mivel az eladó megnézte a nemét miután kivette. (Csak egy nőstény, ami nemrég ellett az volt elválasztva.)

Ma este jobban szemügyre vettem a malacom, és ahogy óvatósan tapogattam a hasát mintha éreztem volna valami rángatózást. Lehet az is hogy csak azt éreztem, ahogy összerándul, nem tudom. Nem akarom a frászt hozni rá, sem kiszorítani a szuszt.


Van valami jele annak, hogy vemhes egy tengerimalac?

A nőstényeknek az emlői mindig nagyon látszanak?


Arra is gondoltam, az állatkereskedésben a testvéreivel volt egy ketrecben. Tudom pár állatnál van olyan, hogy a saját testvérével párosodik.

A tengerimalacoknál is előfordulhat?


2011. jan. 20. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem valószínű, hogy vemhes :)

Anno én is így jártam a hörcsögömmel, pár hét múlva lefialt, de valamiért megette a kicsiket, meg elpusztult a maradék :(

De ismerősömék is jártak így tengerimalaccal, pedig ők is "picinek" vették, és az is idővel ellett, szóval én nem csodálkoznék ezen a helyedben.

2011. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Simán előfordulhat! A felelős állattartást a legtöbb kereskedő nem ismeri (tisztelet a kivételnek). Mi meg nem tudjuk, hogy annak ellenére, hogy mindent megteszünk, megfelelően gondozzuk, etetjük őket, miért élnek rövid ideig. Hát, azért mert össze vissza párosodnak szerencsétlenek, aztán mindenféle betegséggel adják el őket.

Az én tengerimalacom úgy lett kimentve egy állatkereskedésből, ahol egy bak nyúllal rakták össze az alig pár hetes malacot. Össze rugdalta a nyúl, alig élt szerencsétlen, gombás fertőzés volt a bőrén... Szóval el tudod képzelni.

Az állatorvos szépen ki kezelte, de ő is mondta, hogy borzalom ami egyes kereskedésekben megy.

2011. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én Bettámat (Sziámi harcoshal) egy kb.másfél, max.2 decis fűszertartóban tartották, ahol meg sem tudott mozdulni, ha meg megmozdult felkavarta a borzasztóan koszos vizet, amiben volt.Szegényt úgy megsajnáltam, és olyan gyönyörű volt(ilyen színűt még sosem láttam) még így is ebben a koszos lében, hogy rögtön megvettem, és hozzá minden felszerelést is, nem érdekelt mennyibe kerül, csak ne legyen ott tovább, mert valószínű másnap már lehúzták volna a wcn.
2011. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, a Bettás és az első válaszoló ugyan az :)
2011. jan. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

igen, előfordul az ilyen... ha viszont meglesznek a kicsik, akkor időben válaszd el őket, nehogy felcsinálják egymást, vagy az anyukát.

egyszer mi is vettünk egy tengerimalacot, kivolt tépkedve a szőre, a társai bántották, és anyuék elhozták. olyan szép lett, szürke, hosszúszőrű fiú volt. (=

2011. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Basszus:S Pedig direkt olyan helyre mentem, ahol úgy gondoltam nem mernek annyira kockáztatni:S (Aréna pláza)

Ahogy olvastam a legjobb esetben is csak 1 hónapom van az ellésig:S

Tényleg szégyen, ami az állatkereskedésekben zajlik:SSS


Ha tényleg vemhes, úgysem lesz szívem beadni a piciket egy állatkereskedésbe, max elajándékozni:S


Főskolás vagyok és albérletben élek, jól kicsesztek velem, mondhatom :SSS


Köszönöm válaszokat, szívesen várom a további véleményeket:) Az ugye igaz, hogy C-vitamint kell juttatni a vizébe?

2011. jan. 21. 00:09
 7/15 anonim ***** válasza:

Én patkányt vettem, még nem is volt nagy hasa, aztán azóta eltelt 2 hét és pocakos, szerintem még egy hét és nagyik leszünk. :) Ami nem gond végülis mert egy lányt vettünk,tehát így lesz majd társasága.Egyet majd megtartok belőle.

válaszodra elképzelhető h pockos :)

2011. jan. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Tengerimalacot egyedül nem jó tartani. Az anya mellett a lányokat tartsd majd meg, a fiúkat ajándékozd el.
2011. jan. 21. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

gyanúsan vemhes


hány deka? ez fontos

c-vitamint vegyél neki,és vagy a vizébe vagy a kajájába tegyél

sok zöldséget is adj neki,ilyenkor fontos hogy fejlődjön


nekem most 2 hetesek a picik,fiút vettem,de mint kiderült vemhes kislányt kaptam:)

sajnos belepusztult a szülésbe,4hetesen lett vemhes a drága,igy két kis tündért etetek


www.gemon.ro


le van irva rengeteg hasznos dolog,plussz van fórum,az én malacaimat ők segitettek megmenteni

de én is segitek ha baj van irhatsz:)

2011. jan. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:
Az aréna pláza sem jobb, mint a többi. A plázás boltok tisztábbak, de ott vannak a leginkább hozzánemértő eladók és a legtöbb nem megfelelő körülmények között tartott állat. Amikor én voltam ott, két hüle tik volt az eladó, akiknek csak halvány fogalmai voltak az állattartásról, de mosolyogva adták a szörnyű tanácsokat.
2011. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!