Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tehetek a tengerimalac alá...

Tehetek a tengerimalac alá sima, fatelepről elhozott forgácsot?

Figyelt kérdés
Kaptam egy zsákkal. De félek, nehogy valami baja legyen tőle. Nem tudom, hogy pl az állatkereskedésen kapott forgács vajon mennyiben különbözik a sima fatelepi forgácstól?
2011. jan. 24. 11:07
 1/9 anonim válasza:
Egyik rokonomnak volt tengerimalaca és neki is ilyen fatelepröl hozott forgácsa volt. Az övének semmi baja nem lett tőle. Nekem is van. Nekem sima forgács van amit az állatboltból vettünk. De régen az enyémnek is olyan volt. Semmi baja nem lett töle. :))
2011. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó! :)

Köszi

2011. jan. 24. 11:18
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

"Ne legyen gyantás, aromás, mert a tengerimalac szaglása kifinomult, a magas gyantatartalmú forgács szaga megölheti a tengerimalacot. A cédrus- és a zöld (a nedves, nem szárított) erdeifenyő-forgács magas gyantatartalma miatt rendkívül mérgező, ezeket sose használjuk alomnak."


De a teljes cikk jónak tűnik, több oldalas:

[link]

2011. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Semmi baj, ha nem gyantás és ha portalanított. A portalanítás fontos, mert irritálhatja a malac bőrét.
2011. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kisnita ***** válasza:
Nekem beteg lett a malacom tőle. A doki azt mondta azért volt mert a bolti forgácshoz adnak valami adalék anyagot ami elpusztítja a gombákat meg a bacikat belőle, a fatelepi forgácsba meg kerülhet ez-az. Szóval inkább ne kockáztass.
2011. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ohhh, nem tudom, milyen fából van a forgács, de nem tűnik gyantásnak.Hogy a fenébe portalanítsam???
2011. jan. 24. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon poros, kis lyukú szitán szitáld át, én így szoktam. De ha nem nagyon poros, akkor ne foglalkozz vele. Én is fatelepes forgácsot használok a tengerimalacaim alá, és semmi bajuk tőle.
2011. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
igazából sehogy nem tudod portalanítani a forgácsot!Az én tengerimalacom is fatelepről hozott forgácsot kap...semmi baja nem lesz attól ha poros..(amíg nem látod h valóban poros..mert a java fűrészpor)Az enyém csak néha tüsszenteni szokott 1-2-t tőle.
2011. jan. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
47%

A legtöbb állatok részére "legyártott" forgács fenyőből van!

de amugy tök mind1 honnan veszed...ami az állatkereskedésekben az is nyilván való,h fatelepről van csak be van csomagolva.ennyi...

2011. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!