Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Minden oroszlánfejű törpenyúl...

Minden oroszlánfejű törpenyúl morog, vagy csak az enyém?

Figyelt kérdés
Meg lehet valahogy szelídíteni?
2011. jan. 26. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

2 törpenyulam van és tapasztalataim szerint csak három esetben ad ki hangot: ha tüsszent, ha "kanos" (ezt persze ivarérettként és ez is inkább hümmögés, mint morgás), valamint ha erős fájdalmai vannak. Morogni nem szokott, nem kutya, vagy macska, hogy esetleg doromboljon.

Azt ajánlom, mindenképpen vidd el egy állatorvoshoz, mert ha fájdalmai vannak és azért hangoskodik, abból még gond lehet.

2011. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is mosrog, bár ő holland törpe és egy kis méregzsák :). Akkor morog, ha valami nem tetszik neki, nagyon mókás.
2011. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor morog nekem is amikor az előttem szólónak. Főleg etetésnél, amikor türelmetlen, morog, és dobbant, hogy mikor készül el már a kajája, sőt ellenőrizni is szokott, hogy ugyan mit pepecselek még ott:-)
2011. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mieink is morogtak,amikor mérgesek :)
2011. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. jan. 27. 13:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is morog ha valami nem tetszik neki, olyan vicces.:) Nálunk is etetéskor siettet morgással, vagy ha valaki felbosszantja azzal hogy nyúlkál a ketrecében, akarata ellenére megfogja, felemeli stb.
2011. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A morgás teljesen normális viselkedés. Némelyik harciasabb és ennek hangot ad. Az első nyuszim nekem is ilyen volt. :) Nagyon kis cukik... meg hát udvarlásnál is szeretnek hümmögni.

Amúgy pont mostanában kérdezett valaki hasonlót itt is: [link]

2011. jan. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az enyém lány (másfél éves) és sokszor morog ha valami nem úgy van ahogy elképzeli. Ha kaját adok neki és venném ki a tálkáját rám morog, ha venném ki mert takarítom még a mancsával le is boxol. Van egy kis fekete játék cicája amit imád(az állatorvos szerint nem árt)ha hozzáérek mert útban van nekemront, hogy mit piszkálom a cicáját.Amúgy jó nyuszi, elértem azt is, hogy engedje a simogatást, és követ amikor kintvan a szobámban tök aranyos.Minden állatnak vannak hóbortjai, de így kell szeretni őket ezekkel együtt.Én imádom az enyémet:)
2011. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hbarbus21 válasza:

Szia az enyém is szoktak morogni de, most meg a macskám piszkálta a kislány suszit így az meg mórgot és el kergete :D Olyan vicces volt, ,hogy a macska fél a kis nyuszimtól.

Szinte barátok, szerintem én is ugy gondolom hogy valami nem tetszik neki.

2015. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hbarbus21 válasza:
elnézést * szokott
2015. aug. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!