Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet megfogi az...

Hogyan lehet megfogi az egeret úgy, hogy életben maradjon (épen)?

Figyelt kérdés
a pincében van és mindent összerág, de nem akarom megölni
2011. jan. 30. 13:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
És mihez fogsz vele kezdeni, ha sikerül megfogni élve? Szabadon engeded, hogy újra összerágjon mindent?
2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Edd meg,majd hányd vissza és akkor éppen hogy életben marad csak ne rágd meg ez így jó? .- nyomi
2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
hát szerintem teniszütő, vagy tollasütő
2011. jan. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
Lehet venni élvefogó csapdát, ezek egy csőből állnak, és lecsapódik a bejárat ha bemegy a kajához. Házi megoldás a féldióval (nyitott oldalával befelé) kitámasztott, felfordított virágcserép.
2011. jan. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Csinálsz neki csapdát befőttesüvegből:


Kitámasztod,hogy sréhen legyen.Teszel oda valamit,amin fel tud mászni a szájához.Sajtot raksz az üvegbe.A buta egér bemászik,mert arra nem gondol,hogy nem fog tudni kijönni:D

2011. jan. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet venni ilyen élvefogót:

[link]

De szerintem ez nem jó minőség, én egyszer láttam Pr*ktikerben, nem volt jól megcsinálva. Az egér nem fért volna bele, hogy az ajtó lecsapódjon...

Illetve láttam még olyat (nekem is ilyenem van), ami félgömb alakú ketrec, az oldalán van egy olyan ajtó, mint a ketreceken szokott lenni, elvileg itt tudod megfogni az egeret, hogy kivedd a csapdából. A tetején pedig egy tölcsér van, befelé néző drótvégekkel. Így az egérnek kicsi a lyuk, hogy kimásszon. (Erről nem találtam képet.)


Itt van pár otthon elkészíthető csapda ötlet:

[link] Egy jó magas befőttesüveg kell hozzá, amiből nem tud kimászni. Úgy működik, hogy a fémen felmászik kívül a egér, a tetőnél beesik, de felugrani már nem tud, nem éri el a fémet. Ennek a hátránya az, hogy egy házi egér nagyon nagyot tud ugrani, talán még egy 5l-es befőttesüveg sem elég nagy a célra.

[link] Itt az az elv, hogy a fémrugó tulajdonképpen befelé szűkül, az egér kívülről nagy lyukat lát, amin átpréseli magát, de belülről már úgy látja, hogy nem fog átférni a lyukon, ezért bent marad. Szerintem ez a legjobb otthon készíthető csapda.

[link] Ez a tipikus kitámasztom a cserepet, ami ráesik az egérre módszer.

[link]

[link] A lényege, hogy az üveg normálisan úgy áll, hogy a szája fölfelé néz. Viszont ki lehet támasztani, hogy az oldalán feküdjön egy gemkapoccsal, amit az anyacsavarba teszünk. Viszont ha az egér belemegy, kilöki a gemkapcsot az anyából, és az üveg visszaáll egyenesbe.


Amúgy az egeret jó messze engedd el a házadtól (és lehetőleg más házától is, hátha ott nem élvefogó csapda van), mert visszatalál!

2011. jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
árulnak olyan "csapdát" hogy amikor bemegy pl a sajtért, rácsukódik egy műanyag üveg...
2011. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
be akarom vinni a "kedvenc" tanáromnak xD
2011. jan. 30. 15:10
 9/13 anonim ***** válasza:
de ugye nem boncolás céljából?
2011. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vok.(én írtam a boncolósat XD)Amúgy tudok egy jó módszert, csak bonyolult elmagyarázni. Mi egyszer így fogtuk meg. Szóval fogj egy mély vödröt, és a tetejére fektess rá egy vékony botot, aminek a közepére dróttal rögzíts egy sajtot, vagy szalonnát. Egy vékony deszkát pedig támassz a vödörnek, amin felmehet. S mikor felér elindul a kaja felé a labilis boton, ami rögtön kicsúszik alóla és putty beleesik!! ;) És nem lesz semmi baja, de kipárnázhatod az alját :)
2011. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!