Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy a nyuszim...

Mit csináljak, hogy a nyuszim ne az ágyamat használja WCnek?

Figyelt kérdés

naponta több órát van szabadon, mert én is jobban szeretem mikor szabadon van, és látszik rajta, hogy ő is boldogabb mikor ugrándozhat a szobámba. már nem egyszer kakilt az ágyamra, de a bogyókat könnyebb leszedni. de már 2-szer rá is pisilt. anyu mindig kimossa, de ujra összepisili. mikor érszreveszem, hogy az ágyamon van, akkor letessékelem róla, de visszamegy, és wc-zik. pedig a ketrecébe mindig 1 sarokba pisil csak. miért nem megy vissza a ketrecbe wc-zni?

meg lehet tanítani neki, hogy visszamenjen?

simán vissza tud menni, mert felhajtós a ketrec eleje, és ki-be is szokott ugrálni ott.


2011. jan. 30. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ngyon egyszerű a dolog!

Ha a nyúl a ketrecében van , akkor oda végzi a dolgát, KINT van a szobádban , akkor pedig az ágyra!

A ketrecen kívűl csinálj neki, egy almot, szoktasd oda!

A nyúl sem hülye állat!!

Az a gond, hogy Ö már el van kényeztetve!

Ha az elején nem engeded, hogy felmenjen az ágyra most nem lenne ilyen gondod!

Csinálj egy másik almot is, szoktasd ha,ez most gusztustalan lesz, de a nyúlbogyót tedd bele az alomba!

Ha látod, hogy pisil, vagy kakil, azonnal vidd az alomhoz!

2011. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ez nálunk is gond volt egy darabig.

Rosszul hangzik, de az én nyuszim féltékeny volt. Ezt úgy értsd, hogy a nyuszi is megjelöli a területét pisivel, mint pl. a kutyák. Az ágyamon viszont nem csak a saját szagát meg enyémet érezte, hanem másét is, és ez már zavarta a 'birodalmát", és ezért jelölgetett oda.

Megoldás: Vagy ilyen nejlon valamivel takard le az ágyad olyankor, mikor kint van, és ezzel megóvod a bútort és az ágyneműt is! Vagy mindig legyél ott, mikor ki van engedve, és amint felmegy az ágyra egy határozott nem szó kíséretében tedd le! Utána ne simizd egy darabig, mert nem nagyon fogja megérteni, h mi a helyzet.

2011. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy letakarja az ágyát, még ugyanugy odacsinál!

Nekem is volt/van nyúlam, de eszébe se jut felmenni az ágyra!Soha nem is engedtem!

Mondom csinálj neki egy másik almot, szoktasd oda többet nem megy az ágyra!

2011. jan. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem is ugyanez van :)

pedig ő is visszatudna menni a ketrecébe :D

2011. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van! Nem fog visszamenni, mert nem hülye! Csinálj neki kint is almot!
2011. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!