Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tanítsam be a tengerima...

Hogyan tanítsam be a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés
Szeretném betanítani a tengerimalacomat. De nem tudom, hogy fogjak hozzá és, hogy kell. Segítsetek!
2011. jan. 30. 15:48
 1/8 anonim válasza:
Vegyél helyette egy kutyát.
2011. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétabban? Mire szeretnéd megtanítani? megszelíditeni szeretnéd? Mert ugyebár a cocik mindig is félősek voltak illetve lesznek is,de ezen enyhíteni lehet


szerintem számtalan olyan oldal van ahol megtudod nézni, még a különböző hangokat is és a jelentését. Google a barátod. Szerintem a leglényegesebb az hogy sokat törődj vele,jó persze ne nyúzd őt egész nap,de naponta többször is kiveheted és letehetnéd a földre hagy szaladgáljon,ha kiveszed ált mindig adj valami kis nasit és simogasd az öledbe, csak mindig lassú és óvatos érintéssel érj hozzá/hozzájuk. ha már legalább fél éve nálad vannak a malacok akkor már beférkőzhetsz a kicsi lelkükbe és taníthatod is őket de olyan kis buták hogy konkrétabban nem lehet őket tanítani

2011. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia!Első sorban szoktasd magadhoz pl.:1:Etetésnél a kezedből adj neki egy keveset dene az egészet az etetés végén.

2:Tedd be a kezedet a tárolóedénybe tőle távol és várd hogy odamenjen de folyamatosan hívd. (minden parancsnak ugyanaz legyen aszövege pl.:gyere idéből ne legyen hozzám)

3:Vedd az öledbe de csak ha tűri. Szépen óvatosan közeledj.Ne emeld magasra soha.Ha kiveszed űlj le vele a földre és úgy játsz vele.Engedd magába is hagy mászkáljon de csak óvatosan mert hajlamos elszökni bármien ragaszkodó.És ha meg akarod fogni ne szorísd sarokba.

4:Akkor ha jó idő van feltétlen vidd ki a szabadba ne félj elmenni nem fog nincs olyan gyors hogy ne érd utól de ha követted az utasításaimat hívásra visszajön.

UTÓIRAT:Legyél nagyon türelmes adj neki játékokat akár egy fadarabot is remélem tudtam segíteni helo.

2011. jan. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1. Nem

2. Köszönöm


:)

2011. jan. 30. 16:12
 5/8 A kérdező kommentje:
3. kössz
2011. jan. 30. 16:13
 6/8 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZI :) !
2011. jan. 30. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mindig a nevén szólítod, nagyon gyakran, akkor hallgatni fog rá! :) Ha pedig valami rosszat csinál, pl. be akar bújni valahova, határozottan szólj rá, hogy NEM, és vedd ki. Az enyém a nevére és a NEM-re hallgatott. Nem tudom mit lehetne még tanítani neki. Mondjuk gyere ide, állj két lábra vagy ilyesmi.(Ha az enyémnek a feje fölé tartottam a kaját,akkor két lábra állt. Mondhatnád neki ilyenkor hogy pitizz, és sok gyakorlás uán lehet hogy kaja nélkül is menni fog). Ha jól csinált valamit, adj neki jutalmat, simogasd meg, dícsérd meg! :) Ha sokat foglalkozol és türelmes vagy, biztos sokat ki tudsz hozni belőle!! ;)
2011. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos,az én anyukámnak volt egy édes kis malackája,és megtanította neki hogy menjen oda hozzá ha hívja.Azt mondta,sokat beszélt vele,gyakran szólította a nevén,és ilyesmik.Az enyém két lábra áll ha a feje fölé rakom a kezem!Szóval beszélgethetsz is vele,akár a barátoddal.Először is tanítsd meg neki a nevét!Jó szórakozást!
2011. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!