Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöm vakaródzik és mikor...

Hörcsögöm vakaródzik és mikor hozzáérek, engem is megcsíp valami, és viszket. Bolha, rüh, atka vagymiez?

Figyelt kérdés

Tehát,már amikor kaptuk akkor vakarozott, és amikor megfogom a hörcsögöt, akkor engem is megcsipkodnak. Bolhát kerestem rajta, mert a macskáimnál volt ilyen jellegü problémám, csakhogy a kis bundájába nemtaláltam látható élösködöket. Van valakinek valamilyen tapasztalata e téren ? Ha igen nagyon örülnék ha megosztanád velem, mert rohadtul irritáló:D

Ui: a csípések hasonlóak a bolhacsipéshez, legalábbis a bolhacsipés által kiváltott reakciomhoz


2011. jan. 31. 04:20
 1/4 Catz ***** válasza:

A rühösség (scabies) atkafertőzés, mely apró, vörös kiütéssel, és igen erős viszketéssel jár. A fertőzés közvetlen érintkezéssel terjed. A nőstény atka alagutat fúr a bőr legfelső rétegében, és petéket rak a járatba. A fiatal atkák (lárvák) azután néhány napon belül kikelnek. A fertőzés heves viszketést okoz, feltehetően az atka kiváltotta allergiás reakció miatt.

A rühösség legjellemzőbb tünete az erős viszketés, amely éjszaka a legkínzóbb. Az atka járatai hullámos vonalként jelennek meg, körülbelül 10 mm hosszúak, néha apró göbbel a végükön. A járatok később már nem láthatók jól, mivel gyulladás vagy vakarásnyomok fedhetik el. Külső és belső kezeléssel gyógyítják. (A hörcsög rühös megbetegedése emberre nem fertőző.)

2011. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Szerintem allergiás vagy a hörcsögre. Menj el allergiatesztre, meg tudják nézni a hörcsögöt is. Volt már a kezemben elégszer rühös és tetves rágcsáló is, nem érez az ember semmit. Elvileg a rüh átterjedhet emberre, de az nem úgy megy, hogy átugrik rád az atka és megmar. Ha a hörcsögnek nincsen szőrhiány, seb vagy barna darabkák a bőrén, akkor feltehetően még csak nem is parazitás, a poros forgácstól is tudnak vakarózni. Mindenesetre ha rodomectinnel kezeled, akkor biztonságosan kiirtható minden parazita.
2011. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek börgyulladásai, szörhiányai.
2011. jan. 31. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
van olyan spray hogy Insecticide 2000. ez az összes hidegvérűt elpusztítja de melegvérű állatokra teljesen ártalmatlan. fújd be vele :)
2011. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!