Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adhatok nyuszinak sima (tesco-...

Adhatok nyuszinak sima (tesco-s) kukoricapelyhet?

Figyelt kérdés
NEM SOKAT. és ha adhatok, kb mennyi idős kortól? ő kb 6-7 hetes.
2011. febr. 4. 12:09
 1/9 Viki233 ***** válasza:
sztem ne mert a tescos dolgokba sok a mű és lehet vmi baja lesz tőle.
2011. febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azt még embernek se adnám... a fél sóbányát rászórják.
2011. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Évek óta tartunk nyulakat, de ilyesmit nem szabad adni neki. Lehet kapni nyúlkajákat, inkább olyat adj neki.
2011. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Faterom nyúltenyésztő! A nyúl végtelen kényes állat, sokszor már abba belehalnak ha más fajtájú füvet kaszálunk nekik mint amihez hozzá vannak szokva! Kizárólag nyúl eledelt adjatok neki, semmi mást!!!!!!
2011. febr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm :) nem adok neki, csak kíváncsi voltam. ezért is kérdeztem itt. mindenkinek köszönöm!
2011. febr. 4. 12:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne is! Hehe :)


Lucernát vagy szénát vegyél neki, Tescoban és Auchanban is láttam már, kis kiszerelésekben lucernát kimondottan nyulaknak.


Így néz ki a lucerna: [link]


Nagyon fontos nekik, hogy száraz füveket is egyenek, ne csak répát meg almát és élő füveket, mert másképp bélbetegségben ideje korán, kimúlhatnak.

Igazából a sima szénától (száraz réti fű), sokkal jobban szeretik a lucernát, mert annak nem vágnak a levelei és könnyebben is emésztik meg, nekik ez igazi csemege.

Akkor látszik hogy egészségesen táplálkoznak, ha tényleg bogyó formájú nyúlbogyókat termelnek, pont olyanokat mint Nesquik nyuszi bogyók hehe :). A túlzott mennyiségű nedves zöldségtől kicsit hasmenésük lesz.


Tényleg, annyira érzékenyek mindenféle ételre, hogy mikor kaszálunk nekik arra is oda kell figyelni, hogy nehogy bizonyos fajta füveket belekaszáljunk, mert felfújódnak tőlük és végük lesz. Egy rossz kaszasuhintás és mínusz 3 nyuszi kb... :( xD

Szóval csak nyúlnak való kaját adj neki, de lehet hogy már a tied edzett lett a Tescos kajától és a 99 forintos macskakaja konzervet is vígan eszi hehe :D:D


Egyébként mielőtt nagy parasztnak gondolnál leszögezem, hogy Pesten születtem és azóta is itt élek, csak kertesházban a város szélén :)

2011. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi neked is!

egyébként, emberek, hé!!! én nem úgy gondoltam, hogy azt adok neki enni, hanem hogy csak MEGKÓSTOLJA. de nem kóstoltatok vele, csak ne higyjétek, h ezt akartam neki ani rendszeresen .-.-

2011. febr. 4. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Emberi ételeket ne kóstoltass vele, de fűszernövényeket, virágokat, gyógy és gyomnövényeket, gyümölcsöket, és zöldségeket lehet, de azért előtte arra is kérdezz rá,

[link]

itt jó néhány dolgot megtalálsz mit nem adhatsz neki.

2011. febr. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, még egy link arról, hogy miket adhatsz a nyuszinak:

[link]

2011. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!