Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy törpe...

Mennyibe kerül egy törpe nyuszi és a kellékei?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy a ketrec,az alom az ennivaló,na és maga a jószág.:) Kislányom nagyon szeretne (4 éves). Én is szeretnék,csak az a gond,hogy nem tudom mennyire szobatiszta-e?!Mert kiengednénk a lakásban.

Előre is köszönöm a válaszokat!

25L


2011. febr. 4. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
a törpenyuszi nem drága, viszont a kellékei: a két fül és a farok már igen! :) De a viccet félretéve, én nem ajánlom szobába háziállatként, mert soha nem lesz szobatiszta. a bogyókat még esetleg könnyű összeszedni, de a pisitől érezhető szag lesz! egy kicsi gyereknek a macska nagyon jó kedvenc lehet! eltűri ha simogatják, gyömöszölik, állandóan megmosdik, szobatiszta stb.
2011. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm! Na akkor lehet,hogy tényleg cica lesz az úgy is született az egyik ismerősünknek.:) Azt ugye könnyű szobatisztaságra nevelni?
2011. febr. 4. 13:43
 3/13 anonim ***** válasza:

a tengerimalac tisztább mint a nyuszi,és nem is harap (nyuszi szokott)

ára 1-2ezer,de örökbe is tudsz fogadni ingyen

ketrec 5ezertől,széna 1 havi 300Ft, kaja 1 havi 500,és zöldségeket eszik


a cica karmol,öcsém 3 volt mikor próbálta meglovagolni,az meg ugy összekarmolta hogy varrni kellett...

2011. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Van törpenyuszim és tengerimalacom is. A nyuszim teljesen szobatiszta, míg a tengerimalacomat ha kiteszem 5 perc alatt odapisil valahová.

nyuszi kb 5-6 ezer

ketrec 10 ezer től

oltás évente 2x!

+ kaja, forgács

2011. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

azért annak örülnék, ha olyanok válaszolnának, aki tényleg tartott már nyuszit, nem csak hírből ismeri:S

mivel a nyuszi zsákmányállat, a vadonélő társai is egy helyre ürítenek, ha szanaszét hagynák, a ragadozók pikkpakk rájuk találnának.... ergó egy helyre járnak ebből következik, hogy igenis szobatiszták... az én nyuszim egész nap kinn van a lakásba, külön van az előszobába nyusziwc a lakás legmesszebbi pontjából is rohan, ha pisilni vagy kakilni kell, éjszakára bezárjuk, de még egyszer nem pisilt a ketrecbe sem, nem tudom mért, de ez most mindegy is... az a lényeg, hogy sehova nem pisil kakil, csak a nyusziwc-be... de most hagyjuk a szobatisztaságot

szerintem egy 4 éves kislánynak nem való nyuszi, összenyomja, halálraszereti...stb. stb...

mégse olyan, mint egy cica vagy egy kutyus...

ketrec 8-10ezer forint

nyuszi: 4-10ezerig tenyésztőtől

kajája: táp 700ft, széna 400ft kb. egy hónapra...

oltás: 3200ft volt nálunk.

[link]

[link]

ezeken az oldalakon sok mindent megtudhatsz a nyuszikról :)

2011. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Értem szóval akkor nyuszi kilőve,majd ha nagyobb lesz a lánykám,akkor talán lesz.Én mindenkép szeretnék előbb utóbb.:) A tengerimalac is jó,de hát akkor azzal szerintem ugyan azt csinálná mint a nyuszival,nem?Akkor meg sajnálnám szegény malackát.Egyenlőre úgy látom,hogy marad a cica,mert nagyon szeretne Ő is és mi is állatot.Aztán ha nagyobb

lesz és rám üt,akkor biztosan akar majd sok-sok állatkát,legalább is én olyan voltam.

2011. febr. 4. 22:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

nagy felelősség egy nyuszi! Ár, és tartás miatt is!

Nyuszi: Jó helyről tenyésztőtől, nem kisállat boltból:6000

ketrec: 50*100 ez a minimum: 10.000 Forint körül, persze használtam is be lehet szerezni.

Étel: Táp: 600 Ft körül van az 500g-os, Széna: 300 Ft a 10 liter

Alom: 500 Ft körüli.

Meg persze a sok zöldség, oltások. Állatorvosi költségek stb. Kell neki oltás, szúnyogok ellen...Az sem olcsó.

Összesen:

Induló költség: 20.000-30.000

Havi fenntartás: 3000 Ft körül mozog.

2011. febr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát ahogy látom elég drága egy nyuszi...Végül is úgy egyeztünk meg a párommal,és a kislányommal,hogy most cicánk lesz.Jövő héten mehetünk is érte. :)
2011. febr. 6. 11:21
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, a 21:59-es, és a 10:33-as jól leírták.

Én 11 éves vagyok, augusztusban kaptam meg a nyuszim, mert a hörim meghalt. Ketrecestül, almostul összesen 16ezret költöttünk rá. Mi tápnak Vitakraft Complete Beauty-t etetünk vele. (kosorrú) Az is 400-700 körül van. Aztán csak a WCjébe almozunk, fapelletet. Ez nem a legolcsóbb, de annál jobb! A szénáját a helyi kisboltban szoktuk venni, ott 250 ft-ba kerül. Azért nem a Fressnapf-ban kapható Multifit szénát vesszük, mert azt valahogy nem szereti. És még tudniillik, ha egy zacskó szénából kiválogatja azokat a szálakat amiket szeret (ez kb. egy hét), aztán ott hagyja.

Az enyém 7000ft-ba került, tenyésztőtől vettük. (erősen ajánlom!) Az én nyuszim, csak este, és amíg suliba vagyok, addig van a ketrecbe. Amúgy teljesen szobatiszta, néha elejt egy-két bogyót, de nem vészes. Pisilni meg csak a WCjébe pisil. Szóval nyugodtan engedjétek ki, ő is nagyon örülni fog neki. ;)

Azért a 4 éves kisgyerekkel ne nagyon hagyd egyedül, mert van sok mozdulat, amit ők nem szeretnek.

Sok szerencsét hozzá!

2011. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég extrém árakat írnak itt össze, ha jól látom ezen a piacon is megjelent pár nyerészkedő akik lehúzzák az állatra vágyókat.

Ha nem törpe nyulat veszel akkor menj el egy olyanhoz aki vágásra tenyészti akkor 1000 ft-ért megkapod. Csak arra figyelj elég idős legyen.

Törpe nyulat egyébként 800 Ft-ért vettem a piacon húsvétra a gyereknek, semmi extra és nem kell a duma, hogy beteg mert nem az, évekig tenyésztettem én is vágásra a nyulakat látom ha beteg.

Ketrecet lehet használtan is venni, de ha van egy kis kézügyességed vagy egy kiselejtezett szekrényed megcsinálhatod magad is. Nekünk most egy kiselejtezett szekrényben lakik amit lefektettünk, az egyik volt ajtó a felnyitható fedél a másik helyén csirkeháló van így kap elég fényt és levegőt a nyuszi.

Szénán lehidaltam, 3-4 zacskó árából kapok egy egész bálával, mondjuk vidéken lakom, de ez már durva, ennyire lenyúlni az embereket. Most füvet eszik a nyúl a gyerek meg pitypangot tép neki az a kedvence. Nyúltáp a takarmányboltban lényegesen olcsóbb.

Amin nem szabad spórolni az oltás 1500 ft félévente. Az azért nem kibírhatatlan.

Lakásban nem tartottam állatot, gondolom macskalom kell neki a wc-hez az se olyan sok árban.

2011. ápr. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!