Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy nőstény hörcsög megeszi...

Ha egy nőstény hörcsög megeszi először a kölykeit, akkor lehetséges hogy másodjára is végez velük minden gondoskodás ellenére?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 19:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk másodjára, és harmadjára is megette a kicsiket, sőt a párját is megtámadta. Túladtunk rajta.
2009. febr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én nem szeretnék túladni rajta, de nekem is megtámadta a párját, azt hittem pocakos, de mostmár szelíd, eddig vad volt, harapott, most hirtelen megint szelíd lett, de kölyköket sehol nem látok.

Lehetséges, hogy úgy szült meg, hogy nem vettem észre, és végzett is velük?

2009. febr. 8. 20:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
HA nem tápláljátok megfelelően akkor mindig megfogja enni a piciket! Ilyenkor több folyadékra van szüksége, legalább 2-3 alkalommal adj neki zöldséget, gyümölcsöt egy nap! Ha kevés állati fehérjét kap, akkor is elfogyasztja a piciket! Vegyél neki cicakonzervet, vagy néha adj neki főtt húst!
2009. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kapott túrót, almát, paradicsomot, meg tejet. Meg persze a szárazat. Lehet nem volt elég.

És mondjátok... ha megette, akkor összetehetem most a hímmel, vagy várjak? Ha várjak, mennyit? 1-2-3 hetet?

Gondolom a lánynak is ki kell pihenni magát. Vagy náluk nem így megy?:)

2009. febr. 8. 20:26
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög akkor eszi meg a kölykeit, ha érzi rajtuk, hogy betegek. Ritkán, de előfordul, hogy 2 hörcsög génjei "beteg" kisállatokat képeznek, ezért eszi meg őket az anyja. Ha a nőstény már nem tüzel, NEM ajánlott együtt tartani a hímmel. (4 évig voltak hörcsögeim, egyszerre 20 db..Sajnos 1,5 év után mindegyik meghalt.)
2009. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És honnan tudhatom, hogy tüzel-e a nőstény?
2009. febr. 8. 20:37
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig csak az első almot ették meg!
2009. febr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Neki elvileg ez a második, nálam az első. Tényleges első alom elvileg az állatkereskedésben volt neki. Összerakjam most őket, vagy hagy legyenek külön még egy darabig?

Én nem leszek itthon a héten, kolis vagyok, anyum eteti őket.

2009. febr. 8. 21:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
ha megette a kölykeit, kb 2-3 napra rá ismét tüzelni fog!
2009. febr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
inkább rakd őket külön! Ha hétvégén hazamész, esetleg az íróasztalon vagy ahol rohangálhatnak, ott rakd őket össze, de zárt helyen semmiképp!
2009. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!