Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok fontosnak tudni...

Mit gondoltok fontosnak tudni a csincsillákróL?

Figyelt kérdés
Elsősorban csincsilla tartők véleménye érdekelne. Sokan olvastam róluk,de érdekelne,hogy ti a tartás folyamán mire hívnátok fel a figyelmemet. Köszi
2011. febr. 4. 20:51
 1/5 anonim válasza:
41%
tartsd magad távol tőlük!!
2011. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyet értek az elsövel, ilyen felületes kérdést feltenni.. inkabb te tarts
2011. febr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
neked semmit
2011. febr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam van 2 vödör. Egyikben csincsilla homok van mindig tiszta, de nem sok, abban szokott hemperegni, aztán meg bele pisil :) utána már nem hempereg bele szerencsére.


Ezt a homokot utána ki szoktam önteni a wc-be, aztán kiöblítem a vödröt vízzel, és vissza teszem a ketrecbe, és öntök bele tiszta homokot. Szóval ezt így pár naponta cserélem.


Ezen kívül van egy másik vödör, abba meg van neki széna.

Aztán van egy kis kajás doboz, abba meg van csilla kaja.

És egy harmadik fémedénybe meg van friss víz.


A kaját ő beosztja magának, nem zabálja halálra magát sosem. Annyit eszik csak amennyi kell neki.


Van bent egy nagy méretű mókuskerék is, abban meg rohangászik éjjelente. Azt kicsit megolajoztuk, étolajjal, hogy ne nyikorogjon :)


Aztán szoktam neki venni néha zöldségesnél saláta levelet, meg hát a répát utálja a banánt is utálja, szóval pl retek levelét megeszi, meg a petrezselymet is.


És van egy zacskó mazsola, azt kézből adom neki néha és olyankor mindig megsimizem, megvakarom a fejét. Aztán azt szereti úgy. Néha mogyorót is kap, meg diákcsemegét, ilyesmiket. Szárított banánt / alma cihipset, ezekből csak picit, mert könnyen elhízik.


Ha meg kiengedem a lakásban, akkor mindig figyelem, mert nálunk sok a kábel, és pl a hűtőszekrény kábelét már végigblankolta, épphogy nem rázta meg.


Kézzel viszont sosem tudom megfogni ha kint van, mert direkt szivat odajön, de ahogy megfogom és megemelném elrohan, ezért van egy nagy hal háló azzal szoktam kicselezni, fut össze-vissza aztán ha elé rakom belefut, mert buta. És akkor azzal meg van fogva, utána már vissza tudom tenni a házába :)


Amúgy ha pl a fürdőbe engeded el és ott csak egy kábel van mondjuk a mosógép kábele amire figyelni kell, az úgy lehet jobb, ott könnyebben meg lehet fogni.


Egyébként iszonyat cuki állat. Szokta direkt produkálni magát, mint egy kis színész, hogyha figyeljük. Szóval a társaságot és azt ha őt nézik, azt nagyon élvezi.


Elméletileg kéne mellé egy pár is, de én még nem vettem. Majd később talán, csak akkor nagyobb ketrecet kéne beszerezni, meg úgy nehéz kettőre figyelni ha kiengedem. Ezt a részét még nem tudom...

2011. febr. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm szépen a válaszodat, én eleve párban szeretném venni őket. Néztem nagy méretű ketrecet, 55ezerért, szerintem az már elég nagy lesz nekik,több emeletes stb..

Köszi a halhálós tippet:)

Ilyesikre gondoltam,mert pl. eszembe nem jutott volna,hogy ilyen nehéz megfogni őket:P

2011. febr. 5. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!