Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nőstényhörcsög és Hímhörcsög...

Nőstényhörcsög és Hímhörcsög egy terráriumba?

Figyelt kérdés

Mert az állatkereskedő így mondta.

Szabad őket így tartani?

Köszi előre is:


2011. febr. 10. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha sok kicsi hörcsögöt szeretnél akkor szabad. Nézz körül a neten , biztos találsz hasznos infókat a hörcsögök tartásáról.
2011. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Nem szabad, még ha kishörcsögöt szeretnél, akkor sem. A hörcsögök magányos állatok, nem szeretik a társaságot. A nőstény is csak a párzás erejéig viseli el a hímet, onnantól megy a cirkusz.
2011. febr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én dzsungáriai tenyésztő vagyok, és nekem az a tapasztalatom, hogy hörcsöge válogatja. Komolyan mondom, hím és nőstény hörcsögöm itt van mellettem a terráriumba és együtt alszanak. Pedig mindkettőjüknek van saját lakosztálya, úgymond:-) Egyébként, ha nem vagy tenyésztő NE tedd egy terráriumba őket, mert 3 hetenkénti szülés a mamahörinek nagyon nem jó!!! Pláne, ha mondjuk testvéreket veszel, lesz egy szép gazdátlan, beteg, beltenyésztéses kishörid, akik sorjában hullanak majd el. Azt ajánlom, olvass nagyon sokat a hörcsögökről, és ha mindenképpen kettő hörit szeretnél külön tartsd őket. Ha kereskedésbe veszel nagyon figyelj oda, milyen hörit veszel, mert azok tele vannak beltenyésztéses hörcsögökkel, akik szintén pár hetesen örökre elalszanak. Tenyésztőt ajánlanék, ha nem engem, legalább valaki mást, ha akarod linkelek. A kereskedő valószínűleg ki akarta használni a tudatlanságodat, mert ő ebből keresi a kenyerét, hogy állatokat és felszereléseiket ad el és ha egyszerre 2-t az még jobb.

Ja és mielőtt leszólna valaki, a két hörcsögöm fedeztetési célból vannak egy terráriumban, egyelőre még nem fedeznek, de nem is verekednek össze. Egynemű hörit meg végképp ne tarts együtt, akkor meg is ölhetik egymást!

Én amikor kereskedésbe jártam kíváncsiságból megnézni a höriket, csúnya látvány volt. Nézelődtem de sehol nem látom a höriket, hát megyek megkérdezem. A pult alól elővett az eladó, egy kb. 3-5cm magas zárt ketrecet, nem volt valami nagy. "Csak" több mint 20 hörcsög nézett ki rám a kis szemeikkel, verekedtek a hímek, párosodtak a nősténnyel, és az eladó csak leszedte róla a hímet :| Rázza ki a csőből a höriket kiesett 4 höri, egyikük szét volt marcangolva. Azóta már javult a helyzet szerencsére.

Szóval gondold meg kitöl vásárolsz hörcsögöt.

Itt egy kép a tenyészpáromról, most fényképeztem le őket:

[link]

[link]

2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat a hosszú szövegért, de remélem hasznos :)
2011. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!