Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tartjátok a hörcsögötöket...

Hogy tartjátok a hörcsögötöket (azoktól kérdem, akiknek van, vagy volt)?

Figyelt kérdés

Milyen a ketrece, vagy terráriuma?

mekkora? milyen játékai vannak?


2011. febr. 11. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ketrecben volt, a mérete kb. 40x25 cm. Sok forgácsot raktam neki mindig bele, mert szeretett benne forgolódni. Mókuskereket is adtam neki, fogkoptatót (azt imádta) és még egy kis faházikót vettem neki. :)
2011. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem már kettő hörcsögöm volt. A tartásról csak annyit hogy olyan helyre érdemes tenni ahol télen nincs nagyon hideg, nyáron meg nagyon meleg. Ketrecben érdemesebb tartani, mint akváriumban, először is, mert könnyebb takarítani, csak kiveszed az alsó tálcát és kiöntöd az almot majd leöblíted. Az akváriumót sikálgatni, merg fertőtlenítgetni kell, hogy ne legyen büdös. Másodszor is, rengeteg hörcsög szeret mászkálni, és a rácsokon tud (nem fogja megütni magát ha leesik a tetejéről, 20 centibe nem fog belehalni.). Ha játszani szeretnél vele mindennap vedd ki a ketrecből, mert hozzászokik az illatodhoz és nem lesz agresszív. A mérete mindegy, ami neked ideálisabb. De az gondolom eggyértelmű hogy nagy hörcsög több gondoskodást igényel. Ha nincs pénzed játékokre nem kell neki drága dolgot venni. ha beraksz neki Wc papír, vagy törlőkendő gurigát azzal 3 hétig elvan és még vackot is készít belőle. Olyan falra felszerelhető itatót csak akkor vegyél neki, ha a ketrec nem emeletes. Ha emeletes elég neki valamilyen doboz műanyag teteje, de ha naponta adsz neki friss zöldséget akkor az pótolja a vizet. Sajtot is rakhatsz be neki, de az két nap után megszárad és utána nem eszi meg. Már lehet kapni a boltokban ilyen kaja rudakat amit ketrecre lehet erősíteni, azokat nagyon szeretik. Ha több hörcsögöt akarsz, akkor vagy egy fiút és egy lányt rakj össze, vagy ha nem akarsz kis hörcsögöket akkor két lányt, bár azok sem bírják minden esetben egymást. A lényeg: két fiút soha se rakj össze, mert szétmarják egymást, amellett idegen hörcsögöt sem, csak tenyérben, mert az erősebb kicsinálja a gyengét.
2011. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Spec. hörcsögketrecet vettem, kb.40x30 cm-es lehet. Alul műanyag, ez tele van forgáccsal, felette rácsos, a rácsos rész legaljában van egy "emelet", ide lentről létra vezet fel, innen nyílik egy a rácson függő házikó és a csőrendszer, ami a ketrecen kívülre is kifut, majd a ketrec másik oldalán bemegy újra és a "földszintre" vezet. Ezen kívül van még egy mókuskereke és függő palackos itatója.
2011. febr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3hörim is vollt,és nemsokára reményeim lesz egy új. :P Én terráriumban tartottam őket,mókuskerekük volt,+wc papír guriga,és egy ház amit én csináltam(cipősdobozból :P,de Süti(3.szétrágta. :( )most gondolkozok veszek ketrecet,de nem biztos.
2011. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem most van az első. Pár hete van nálam, de már sokkal kedvesebb mint volt :) Két emeletes ketrecbe van. Van benne mókuskerék, sok forgács és persze lépcső xd Házikója is van, de nem használja, csak arra áll rá :D A mókuskereket sem, nem tudom mi baja van vele.De külön vettem neki hörcsöglabdát is, amiben napi 10-15 percet eljátszik. A ketrece 32*21 cm-es.
2011. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

utolsó,


mekkora a mókuskerék?

ha kicsi, lehet amiatt nem használja.

2011. febr. 12. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!