Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha harap a hörcsögöm?

Mit tegyek, ha harap a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Két dzsungáriai törpehörcsögöm van. Az egyik, idősebb, már több, mint fél éve éldegél nálunk. Nagyon barátságos, szereti az embereket. A másik egy kék-szürke színű kölyök törpehörcsög két napja érkezett. Nagyon morcos, állandóan hangot ad a nemtetszéseinek. Mindenkit megharap. Egy mogyoró darabot adtam éppen neki és szépen a kezembe harapott. Nem hinném, hogy azért, mert összetévesztette a kajával. Nem tudom, hogyan kellene leszoktatnom erről. Amúgy mindene van, hörcsög-kerék, házikó, széna, alom stb...minden, szóval nem értem, miért ellenséges. A másik hörcsögnél nem volt ilyen gond.
2011. febr. 11. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

1, Etesd meg a macskáddal, akkor abbahagyja.

2, Bandukolj el egy állatkereskedésbe és cc 300 ft-ért vegyél egy másikat.

3, Ha az is harap ugorj 1,

Így lesz egy boldog (esetleg kövér) macskád és egy nem harapós hörcsögöd.

2011. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Lépj rá :D
2011. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Nekem két aranyhörcsögöm volt.

Az egyik megvolt már fél éve és vettünk mellé még1-et.De nem bírtak egymással.. külön kellett őket szedni :D azért volt morcos.

amúgy a nemétől is függ ha pl két hím hörcsög akkor úgymond harcolnak a vadászterületükért ami épp a hörcsögketrec:D

ha pedig hím és nőstény akkor nem szokott nagy viszály kialakulni kettőjük között de akkor várható ,hogy lesznek kis hörcsögök :D

2011. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

"Lépj rá :D

"



Hát ez EPIC XD

2011. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha javítod a hatékonysági statisztikámat, akkor megpróbálok valami hasznosat írni, egyébként én is azt mondanám hogy etesd meg a macskáddal, aztán a macskát a kutyával XD

De komolyra fordítva a szót: az állatok nem hülyék. Van eszük, habár meglehetősen egyszerűen működnek. Többé kevésbé.

Mivel az ösztöneik vezérlik őket, pl. a táplálékkeresés, ott kell megfogni őket. Nem vagyok egy hörcsögszakértő, de tanácsot adhatok, azt vagy bejön, vagy nem.

Mutasd meg ki a főnök. Én biztos azt tenném hogy zéró kaja, csak a kezemből. Tudja hogy kitől kapja a kaját, és hogy kell viselkedni érte. Ha nem eszik a kezedből, akkor maradjon éhen. Ha megharap, határozottan lökd arrébb (kis pofon) és vedd el a kaját. Csak akkor tárgyalj, ha viselkedik.

Ez talán bejön, ha szimplán hülye. De az is lehet, hogy csak fél, és védekezik. Ezesetben ugyanúgy szoktatni kell, hogy a tenyeredből egyen :) , meg közbe simogathatod, hogy megnyugodjon. Hogy szokja, aki ételt ad neki, attól nem kell félni. Ha hülye, akkor az előzőeket. Hülyét hülyére verni nem lehet. :)

Remélem segítettem. Majd légyszi írd meg hogy mire jutottál, de ha be is jön, az nem 2 nap alatt fog sikerülni. Inkább 1-2 hét.

2011. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
valószínű fél. egyébként, próbáld meg azt, hogy kinyitod a ketrecajtót, és a kezedbe veszed a kaját. Ha megpróbál megharapni, akkor húzd el a kezed. (.. xd) Az enyém is szokott, bár már kevésbé. Várd meg, míg kintebb jön. Ne a fészkében(ha van) zargasd.
2011. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te is agresszívkodjál vele, mutasd meg neki hogy ilyet nem tehet veled.

Nekem is harapós hörim volt és amikor megharapott elkaptam és addig nyuztam amíg nem nyivákolt. Most már nem harap, és nyugodtan etethetem kézböl, kézbe vehetem meg minden.

2011. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
szedd ki a rohadt fogait.
2011. márc. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lépj rá,etesd meg a macskával...qurva sok eszetek van...
2016. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Most mivel a válaszoló emberek 90%-a nemtud normális választ irni ezert segitek én :D

Első héten ülj a ketrec mellé,beszélj hozzá,de semmi képpen se nyulj be a ketrecen,mert megijed és megdog harapni..

Második héten dugd be egy kicsit a kezed és közben beszélj hozzá de semmi féle képpen se siomogasd meg,vagy kezd el kergetni a kezeddel,engedd,hogy ő szokjon hozzá a jelenlétedhez,és igy fokozd..3. Héten mar nyugodtan simogathatod,és ha mindent jol csináltál nemfog harapni :3

Tudom,hogy ez kicsit hosszabb idő de türelem kell hozzá,hogy megbizzon benned,és hogy ne féljen,de hidd el,ha türelmes vagy nemfog félni :D

2017. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!