Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Hogyan kell tengerima...

S. O. S. Hogyan kell tengerimalacot fürdetni?

Figyelt kérdés
Gombás fertőzése van a malackáknak, a doki azt mondta Nizoral samponnal fürdessük őket hetente kétszer. Még életemben nem fürdettem malackát:(
2011. febr. 11. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem is volt régen tengerimalacom, de nem kellett fürdetnem. Viszont, szerintem engedj vizet a fürdőszobai csapba, és ott fürdesd őket. Óvatosan, csak a nyakukig érjen a víz, inkább te rakd a hátukra a vized tenyereddel, és vigyázz rá hogy a szemükbe/szájukba véletlenül se kerüljön. Ha mégis megesne a baleset, gyorsan csapvízzel mosd ki, nehogy valami bajuk legyen.

Remélem tudtam segíteni!

2011. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy egy kiscicát fürdetnél. Kézmeleg vizet tegyél a lavorba, állitsd őt bele, kicsit locsold le vízzel, kend be a samponnal, és utána gyengére állított zuhannyal zuhanyoztasd le róla a habot. Ezután jól töröld meg.
2011. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltatok, már ez is hasznos számomra. De azt elfelejtettem hozzátenni, hogy az egyiknek az orrán jött ki a gomba, tehát valahogy fejet is kell mosnunk.
2011. febr. 11. 17:01
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hasonló okból fürdettünk már malacot. Én előszór jól befűtöttem a fürdőszobában egy hősugárzóval, hiszen a nizoralnak van egy hatóideje, amíg nem szabad lemosni. Bedugaszoltam a mosdókagylót és engedtem bele kellemes kézmeleg vizet, annyit, hogy a mali lábai kb. leérjenek. Feloldottam benne a sampont és zsupsz bele a tengit, persze a tenyeremben fogva, hogy ne féljen. Egyik kezemben tartva remekül meg lehetett mosdatni a másikkal. Kivártuk a hatóidőt, kihúztam a dugót, bekevertem a csapnál a vizet finom melegre és alaposan leöblítettem a malac bundáját. Puha törülközőben pár perc vigasztalás, majd hajszárítózás, de csak alapcsony fokozaton és szigorúan úgy, hogy az egyik kezed mindig a levegő alatt legyen, hogy érezd, hogy nem túl meleg-e a malackának!

Először idegösszeomlást kapott, visított, kapálódzott, a 3.-4. alkalomtól már egészen élvezte :=)

2011. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
17:02 vagyok. A fejét, orrát csak szigorúan áttörölgetni a samponos-vizes kezeddel!!! Orrába, szemébe, fülébe, szájába ne menjen víz!
2011. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 17:02! Azt hiszem, le fogok izzadni, mire megfürdetem a 2 malacot. ehhez képest a 1,5 éves lányom kutyafüle:)
2011. febr. 11. 17:05
 7/10 anonim válasza:
(nekem az első fürdetést is nagyon élvezte semmi mocorgást nem csinált pedig kicsit pörgős malac volt)
2011. febr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Szerintem az orrát ne fürdesd meg hanem kend be Canestennel vagy Terbisillel. Az is jó lesz ilyen kényes területen.

2011. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is fürdetem néha a malackámat, ha nagyon büdi.

a 92%-os nagyon jól leírta.

az enyém néha még élvezi is.

mikor végzünk, megvárom, h lerázza magát, így nem kell annyira törölgetni.

hajszárítóval szárítom, sajnos elég sokáig tart, mivel sűrű a szőre és rozettás. ha a tied is az, akkor a forgóinál kicsit tovább szárítsd mert ott bent ragadhat a víz :D

2011. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Túl vagyunk a fürdőn és annyira nem is volt vészes. Nem visítottak, egy darabig nem is mozogtak nagyon. Aztán egy ugrással a nyakamba, amikor megunták. A hajszárító meg egyenesen tetszett nekik.
2011. febr. 11. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!