Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögömöt pároztatnám....

Hörcsögömöt pároztatnám. Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Van egy 7 hónapos dzsungáriai törpehörcsög kislányom és mivel nagyon szeretem, ha elpusztulna, örülnék, ha a kölyke lehetne a következő kisállatom. Nem szeretnék új hörcsögöt venni, csak pároztatni és a kicsiket elajándékozni, egyet kivéve. Ez lehetséges valahogyan? Hogy fogjak hozzá?
2011. febr. 12. 19:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs, hörcsögömet! Elírtam!:S
2011. febr. 12. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

(Bocs ha bunkó leszek néhol)

Elösször olvass után több tenyésztő lapján,höris oldalakon.Itt egy kis útmutató:


1.Ha állatkereskedésben vetted a hörit akkor,inkább felejtsd el,mert lehet ott beltenyésztés is volt,és ez ha a höridre nem is,de a kölykökre kifog hatni(valószínüleg.


2.Ha mégis tenyészteni akarsz,akkor állapítsd meg a hörid szinét(több oldalon is levannak irva a szinek),és keress neki egy hímet,ami szinben is megeggyezik vele(vagy azt a színt lehet a te hörid szinével pároztatni)(Szerintem a legjobb tenyésztőnél hímet keresni)Vigyázz mivel egy nőstényt 1éves koráig lehet tenyészteni(utána nem ajánlatos)


3.Ha megvan a hím,akkor vidd el a nőstényedet a hímhez és várjatok míg terhes nem lesz.Ha terhes lett,figyelni kell az étrendjére is.


4.Ha megszületnek a kicsik akkor várni kell 4hetes korukig,akkor lehet őket elválasztani az anyjuktól,és eladni őket :P


Ajánlom hogy olvasd el ezt: [link]

2011. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
És ezért bocsi,ez lemaradt:De szerintem ez nem neked való :S
2011. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1. Köszi az infokat, bár újat nem mondtál, inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy hol kereshetek hímet anélkül, hogy meg kellene vennem? Azért köszi a próbálkozást!:)

2. Nem tudom mire alapozod, hogy nem nekem való, lévén, hogy még csak a nevemet sem tudod...:) Nem voltál bunkó, csak alaptalan volt a megállapításod.:)

2011. febr. 16. 15:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a linket!:)
2011. febr. 16. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Hát keresel egy ellenkező nemű hörit brakod mellé2 hétr és kész is van!:)
2011. febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretnéd ha elpusztulna?? :O
2011. febr. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

jaj bocsi, rosszul olvastam, bocsi bocsi bocsi!!

:$


A kérdésre válaszolva pedig: Ha kereskedésből vetted, nem ajánlatos pároztatni, mert betegségeket hurcolhat stb.

Én tenyésztő vagyok, ha valami kérdésed van ide írd le vagy írj privátot. Ha kell a honlapcímemet is megadom.

2011. febr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem tudom kitalálni mit olvashattál vanyyy, de természetesen nem szeretném, ha elpusztulna!:) De semmi gond!:) Időközben Úgy döntöttem, hogy mégis veszek egy fiúcskát mellé, hamarosan haza is hozhatom, aztán majd meglátom mennyire bírják elviselni egymást. Ha meg nem, akkor lesz 2 édes hörcsögöcském!:)

Egyébként vanyyy kíváncsi lennék az oldaladra, szeretek olvasgatni a témában.:)

2011. márc. 5. 19:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!