Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennnyi pénzért vágják le...

Mennnyi pénzért vágják le általánosan egy tengerimalac körmét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem ugy kb. 500-1000 között de nem vagyok benne biztos legjobban teszed ha megkérdezed az állatorvost
2011. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hívj fel egy állatorvost és kérdezd meg. Jó esetben ingyen. Ha mégis árat mond rá, menj be egy állatkereskedésbe, mondd el mi a problémád és valószínűleg ő is az mondja, vidd be és levágja ingyen.

De amúgy te is le tudod neki vágni. A malac elég nyugodt állat, hagyni fogja. Ollóval is megoldható, de sokkal jobb a csipesz. Csak arra figyelj, hogy ne vágj bele az érbe (a rózsaszín részbe). Ahol fekete a körbe csak kicsit vágj egyszerre. Ha koszos a lába, csinálj neki lábfürdőt, kiázik a kosz és a köröm is megpuhul. Fogd meg a lábát óvatosan de határozottan és csípd le neki. Ha rángatja inkább engedd el és kezd újra, nehogy megrántsd a lábát (vagy eltörd). De hagyni fogja.

Ha valamiért mégis nagyon kapálózik, az egyik kezeddel fogd magadhoz (az alkaroddal) ugyanazzal a kezeddel fogd meg a lábát, a másikkal pedig le tudod vágni.

2011. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én letudom vágni a sajátomét. lehet kapni erősebb láb köröm ollót 200 forintért én azzal vágom de a fresnapf-ban lehet erre a célra is kapni.ha baranyai vagy szívesen levágom ingyen az állat orvos nem éri meg
2011. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 500ft-ért vágta le. Nekem nem mindig sikerült, mert az enyém nagyon kis heves-vérű malac volt, és sose hagyta.:) Ha neked hagyja, akkor nagyon óvatosan csináld, nehogy megnyomd a pociját, és ne vágj bele az érbe, mert vérezni és fájni fog neki!
2011. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én fél évente megnézetem ugy általánosságban az állatorvossal a malackáimat,malaconként 1500-ért átnézi szépen és a körmét is rendbeteszi
2011. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi szoktuk vinni kozmetikushoz és nekünk 500-ért csinálja ha ezerért az már nem éri meg szerintem
2011. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!