Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ezzel az egérrel?

Mit csináljak ezzel az egérrel?

Figyelt kérdés

kb. 1-2 hónapja bejött egy mezei egér... a félig kész fürdönkben meghuzta magát... szerencsére vemhes volt aztán most leelet pár egeret. Raktunk ki egérfogót,ragasztót de semmi.... Az elöbb (fél órája) a wc-ben a kémény falán mászott fel egy kis egér... kevés szerencsével hisz visszaesett... azt tervezem hogy elkapom egy dobozba de félek hogy kirohan.

A tartó amibe mindig beleesik és újra elkezd mászni közvetlen az ajtó jobb oldalán van... félek hogy kirohan :S Hogy kapjam el? Ha megszeretném tartani mivel etessem? Van hörcsög "akváriumom" (vagymi)és van forgácsom is. A kukorica szem jó kaja neki? Ma még egy dobozkában tartanám.Szerintetek kifogja rágni? Nem akarom megölni,nincs hozzá szívem és szerintem nem is kell megölni. De szabadon engedni nem akarom mert megfagy,elkapja egy macska stb.

Lécci segítsetek :)


2011. febr. 16. 23:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És mivel ma még egy dobozkában tartom mire figyeljek? Szerintetek kifogja rágni?
2011. febr. 16. 23:19
 2/15 anonim ***** válasza:
A papír dobozt ki fogja rágni. Egyébként meg adhatsz neki sajtot, diót, szalonna darabkát, bármit. Az egér szinte mindent megeszik. A kenyeret is.
2011. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát ez a doboz nem cipős doboz.Szerintetek akkor mibe rakjam suli utánig? és kifog rohanni? erre kaphatok választ? :D
2011. febr. 16. 23:22
 4/15 sulcz válasza:
Mondjuk én nálam már nem élne, mert gyulolom az egereket, viszont ha te meg akarod tartani, akkor nagyon megfelel erre a célra az akvárium, és az egér szinte mindent eszik, gabona, sajt, répa, alma, kolbász.Azt nem tudom milyen dobozba tartod, de az egér szinte mindent kirág, lehet az deszka, papír,stb, ezért jobb lesz neki az akvárium.
2011. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 sulcz válasza:
Ha nem tudod pillanatnyilag mibe tenni, akkor egy befottes uveg, vagy nagyobb uveg is megteszi, abbol nem tud kimászni
2011. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy az akvárium kint van a sufnyiban és a forgács is. Viszont mostmár nem szeretnék kimenni mert a szüleim mérgesek lesznek hogy mit szenvedek ilyenkor miközben már rég aludnom kéne..
2011. febr. 16. 23:33
 7/15 A kérdező kommentje:
A beföttes üveg pedig pont rossz helyen van XD ott van ahol az egér család tanyázik.. oda benem megyek.. amugy én se vagyok egy egér fan... de olyan aranyos :)
2011. febr. 16. 23:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó mindegy,most mentem be a wc-be és nem látom a kisegeret... remélem lesz még szerencsém vele találkozni és akkor elkapom.
2011. febr. 16. 23:38
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem hogy tartanál rendes kisállatot. Jó büdös lesz tőle.Az egerek irtó büdösek tudnak lenni, mindent összehugyoznak.
2011. febr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

csövi van egy ötletem:

Hát először is kapj el legalább 1 darab him-et és 1 darab nöstényt aztán a szomszédok beleeggyezésével csapj nagyon nagy zajt a házban mivel hogy az egér fülei nem bírják a magass hangokat és ha nem tudnak előle elmenekülni akkor megdöglenek.Aztán már tarthatod egy akváriumba,de gumikesztyűt vegyél fel mert egy csomó betegséget összehordoz,és azután azt a kesztyűt dobd ki (olcsó kesztyűt vegyél).Majd első szabály az hogy soha ne nyulj hozzá szabad kézzel az egerekhez és lehetőleg ne nagyon simogasd vagy zaklasd,mert majd egy idő után meg fog szokni és majd esetleg azután (ugyszint kesztyűvel) megsimogathatod de még csak ovatosan!!!

Az egér mindenevő,rágcsáló ezért adhatsz neki akármit a chips-től kezdve a húsokig.

2011. febr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!