Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a japán táncoló egeremnek...

Ha a japán táncoló egeremnek kilátszik a bőre, kevés szőr van rajta olyan 6 hetes körül lehet, akkor beteg?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam, de nem úgy néz ki mint amiket eddig láttam, kevés szőr van rajta, kilátszik a rózsaszín bőre, és talán úgy néz ki mint ha száraz lenne. Ez normális? El fog ez múlni?
2011. febr. 18. 09:40
 1/3 Platypus ***** válasza:
Ha 6 hetes körül van, akkor elég súlyos az állapota. Lehet valamilyen hiánybetegség is, ha a tenyésztő nem etette megfelelően. Atkás vagy gombás betegség is lehet, de ha jól tudom egy adott súly alatt nem túl biztonságos gyógykezelni a rágcsálókat, 6 hetesen még nagyon pici lehet. Azért menj el orvoshoz vele, nálam okosabbat tud mondani. Sajnos a táncoló egerek betegesek, ez eleve egy génhibás fajta, azért keringenek mert rossz az egyensúlyérzékük.
2011. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A dátumot látva tudom hogy későn válaszolok, de elmondom, hogy ha nem vitted el orvoshoz, hogy mi is volt a baja. Az én egereimen is láttam ilyet, megijedtem és elvittem az állatorvoshoz őket. Atkásak voltak, szerintem a tiéddel is ez volt a baj. 3700Gt-ért csöpögtettek rájuk valami szert, ami nagyon erős volt és az egyik el is pusztult, mert vagy sok adagot kapott, vagy lenyalogatta a másikról.
2011. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem vittem el állatorvoshoz, de mostmár szépen visszanőtt a szőre, sztem akiktől hoztam nem tartották jól vagy veszekedett társaival. Mostmár szép a szőre a bőre nem látszik ki sztem rendbejött. Lehet nem kapott megfelelő táplálékot.
2011. márc. 7. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!