Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ette meg a táncoló...

Miért ette meg a táncoló egerem a picinyét?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka is lehet:

1. Nagyon fiatal volt még, és nem tudott éleképes piciket világra hozni.

2. Első szülés.

3. Valamilyen hiány. Van elég vize? Kap rendesen zöldet? És kajája is van elég mindig? A vemhes egereknek nagyon oda kell figyelni a táplálására.

4. Túl sokan vannak egy helyen, és úgy érzik, nincs hely új egereknek.

5. A picik egyéb okból nem voltak életképesek.

6. Az anyócád nem jó anya (ilyen is van soajnos, de szerencsére nem gyakori).

7. Lehet, hogy egy rivális másik nőstény ette meg a kölyköket, vagy a saját apjuk, esetleg egy másik hím. Nem tudom, hányan vannak nálad egy helyen.

2011. febr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyedül volt csak az anya és a picik, és eddig még nem néztem meg a piciket hogy hányan vannak pontosan mert még csak 1 hetesek, de tegnap 1-et megevett :( mindig van neki viz, alma meg szotyi bent....
2011. febr. 20. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj, azt nem mondtad, hogy már olyan nagyok... Lehet, hogy megsérült a kicsi és azért ette meg. Egy hetesen már nem jellemző a kannibalizmus, ha megeszik a kicsiket, azt a születés utáni egy-két napon csinálják. A többi azért remélhetőleg túléli.... :)
2011. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát eddig már 2-3 picit megevett :(
2011. febr. 21. 16:03
 5/7 anonim válasza:

Hú, bár az egerekhez nem értek, hörcsögeink voltak kiskoromban. Nekünk is megette az anya a kölykeit, és eléggé megrettentünk, hogy ez normális-e, és utána érdeklődtünk. Azt mondták az állatkereskedésben, zárjuk el az anyát és kicsinyeit az apától, úgy hogy ne is lássák egymást(karton a két ketrec közé, pl.). A következőket már nem ette meg. Mikor pedig már elég nagyok voltak a kicsik, össze lehetett engedni őket.

Nem tudom, tényleg ez segített-e, vagy csak véletlen, mindenesetre egy próbát megér:)

2011. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég nagy helyük van? Mindenből kap bőven az anya? Nyugodt helyen laknak? Ha igen, nincs ötletem, elmebeteg az anya, rossz helyről vetted.
2011. febr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Egy Wiwee válasza:
Hozzá nyult valaki?? mert az is lehet a baj mert a szaga alapjàn kölönbözteti meg a kicsinyeit és lehet h ezért ette meg nekem a höri ette meg a kicsinyeit mert a hugom hozzá nyult a kicsikhez....
2013. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!