Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Varga József (Család utca)...

Varga József (Család utca) rendelőjére miért panaszkodnak egyre többen? Tényleg nem gyógyítás folyik ott, hanem pénzszedés?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom hogy jók..mivel vidéki vagyok nem hozzájuk járunk, de rengeteg ismerősömnek kezelték már a kedvencét, és maximálisan meg voltak elégedve.
2011. febr. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Kérdéses, mert ugye az "ügyfél" nem látja reálisan a dolgot, namost ha meggyógyul az állat, akkor csodálatos a doki, ha nem akkor meg ő legrosszabb. Mindesetre a tényleg jó szakemberekről nem szoktál rosszat hallani, szóval valami gebasz biztos van velük.
2011. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hallani itt Pesten,hogy még akkor is visszarendelik infúzióra a beteg állatokat,amikor már réges-régen meggyógyultak,mert ugye a gazdi a legjobbat akarja kedvencének,közben meg kiadja feleslegesen a pénzt.

Nem műthető egész fejében elterjedt végső stádiumos daganatos állatra olyat mondanak,hogy vigyék csak vissza injekciókra,mert a daganat felszívódik,stb.Mióta történik ilyen?

Mi ez ha nem pénzszerzés tényleg?

2011. febr. 23. 20:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is van olyan tapasztalatom velük (a pénzzel kapcsolatban), amit leírtál. Illetve borzasztó a káosz a rendelőben.
2011. febr. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi is a Család utcai rendelőbe járunk, viszont én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom..a doki (aki mindenkinek csak Józsi) ott enged az árból, ahol tud. Nyuszimnak előfordul, hogy bélleállása van, ilyenkor egyszer bemegyünk infúzióra, meg megkapjuk a gyógyszereket, a doki pedig mindig mondja, hogy csak akkor menjünk vissza, ha nincs jobban. Ha jobban van, csak telefonáljunk oda, mert érdekli a nyuszi állapota.

Többször voltunk náluk éjjel 2-3-kor, mondták, hogy persze, nyugodtan menjünk, de ügyeleti díjat sosem számoltak fel, csak a gyógyszerek árát, amiket kaptunk.

Az a mondat is elhangzott már, hogy "és adjunk engedményt..mire is? Ja, mert nyuszinak gondos gazdijai vagytok"


Lényeg a lényeg: nem tudom, hogy ki mondta ezt, de szerintem nagyon rosszul látja a dolgokat.

2013. febr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sajnos egyre többen mondják...
2013. febr. 8. 19:20
 7/17 anonim ***** válasza:

Háát, nekem erős a gyanúm, hogy egy rosszakaró lehet, esetleg egy másik állatorvos terjesztheti, aki konkurencia...mivel egy nyuszis közösségben vagyok, elég sok gazdit ismerek, aki hozzájuk jár, és ennek a pénzszedésnek mindig az ellenkezőjét hallom.

Most sajnos gyengélkedik kicsit a nyuszóm, hétvégén hívtuk Józsit, mondta, hogy ezzel még ne vigyük, mert határeset, de telefonáljunk óránként, hogy mi a helyzet.

Végül tegnap sajnos be kellett vinni, ügyeletidőben, de nem, hogy nem számított fel ügyeleti díjat, még további kedvezményt is kaptunk, tekintve, hogy már ismer minket.

Ilyen egy pénzéhes doki? Nehogy már, bármi mást lehet róla mondani, csak ezt nem..

2013. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Persze,még jó hogy ismerősnek nem számol fel ügyeleti díjat!Na de a nem ismerősőkkel mi a helyzet?
2013. febr. 21. 17:29
 9/17 sippara ***** válasza:
67%

Emberektől bepisilésig rettegő nyolc hónapos kutyámmal kezdtünk járni hozzá. A kutyám (a mai napig nem hiszem el) az első pillanattól kedvelte. Tényleg sokat kell várni, de... inkább leírom csak a tényeket, aztán mindenki azt hisz, ami akar:


Eddig (tavaly szeptember óta) négy alkalommal jártunk ott, közben három-négy alkalommal hívtam fel ilyen-olyan ügyekkel, de végül nem mentünk be - ajánlott házi megoldást, vény nélkül kapható cuccot.


Első alkalom (2012.szeptember):

Várakozási idő: 2,5 óra

Bent töltött idő: 10-15 perc


Más kutyások ajánlották a környéken, gondoltam, megpróbáljuk. Eredetileg az utolsó előtti kölyök oltását jöttünk beadatni, meg persze ismerkedni. Előzetesen telefonáltunk, de annyiban állapodtunk meg, hogy még szeptemberben beugrunk. Józsi (a doki, mert ő tényleg mindenkinek Józsi) amint beléptünk, rám nézett, bemutatkozott, bemutatkoztam, emlékezett rám(!). Még volt egy másik kutyus az asztalon, kapott egy oltást, közben Józsi végig egyszerre beszélgetett az asztalon álló kutya gazdájával és velem. Amikor a kutyám sorra került, Józsi megkért, hogy az egyébként mögöttem, a sarokban remegő kutyát tegyem az asztalra. Feltettem, majd vártam, hogy leugorjon, amikor meglátja a dokit. Nem tette, sőt, végig egy szó és remegés nélkül tűrte a következőket: egy oltás, karomvágás, élősködő-, bunda-, és fogellenőrzés, spot-on felkenése. Amikor mindennel végzett, a doki nekiállt simogatni az én addigra már nyugodtan ücsörgő kutyámat (akit akkortájt ölben kellett kivinni az utcára séta címszó alatt), és feltett millió kérdést vele kapcsolatban, tanácsokat (sőt, brosúrákat, általa írt több oldalas tájékoztatókat) adott az ivartalanítással, táplálással, mozgatással, neveléssel kapcsolatban, különböző vitaminokat ajánlott. A beszélgetés végén közölte, hogy van egy alapítványa, ami nagyon szívesen részt vállalna a kutya orvosi költségeiből.

Amit végül is kaptunk: oltás (négy-ötezer forint); általános vizsgálat (egy-kétezer forint); karomvágás (ötszáz forint környékén?); spot-on (azt hiszem, Frontline, most webáruházban tudtam csak megnézni, kb. háromezer forint); multivitamin tabletta (ezerötszáz forint); Kalcium tabletta (szintén ezerötszáz forint).

Ez összesen minimum 11.500,- forint.

Józsi osztott-szorzott, végül ötezer forintot fizettünk.


Második alkalom (2012. október):

Várakozási idő: 1,5 óra

Bent töltött idő: 10-15 perc


Utolsó oltás, általános ellenőrzés, beszélgetés (hogy van a kutyma, hogy alakul a rehabilitációja) bűzmirigy vizsgálat, multivitamin tabletta, kalcium tabletta ("Vigyetek nyugodtan, biztos van a rokonságban, haverok között kutya, akire ráfér, itt meg úgyis annyi van, mint a szemét - kapjuk."). Kétezer forintot fizettünk.


Harmadik alkalom (2012. november eleje):


Totális pánik, hány a kutya, nem játszik, "biztosparvorohanjunkorvoshoz" (természetesen a kutya oltva van :)). Előre telefonáltunk.


Várakozási idő: kb. 10 perc

Bent töltött idő: 10-15 perc


A kutya természetesen "meggyógyult" mikor beértünk a váróból a rendelőbe, pedig kint még levert volt. Vizsgálat közben újra hányt. Valószínűleg valami sima kis vírus, semmi gond, egy injekció, figyeljük azért a kutyát, majd ő telefonál (biztonság kedvéért még egy doboz kalcium). Ezer forintot fizettünk. Még mielőtt hazaértünk volna, hívott: hogy van a kutya, hogy viselte az utazást? Aznap este még óránként vissza kellett hívnom (végül késő estére visszajött az életkedve és azóta sincs semmi baja).


Negyedik alkalom (2012. november vége):

Várakozási idő: 3 óra

Bent töltött idő: 10-15 perc


Chip beültetés, veszettség oltás, karomvágás, multivitamin, kalcium, ötezer forint.


Azóta kétszer gyulladt be a szeme, mindkétszer hívtam Józsit, mindkétszer "elküldött" azzal, hogy kamillázzam, és ha két nap múlva semmi változás, vagy addig rosszabbodna, hívjam fel. Bevallom, mivel már másnap kutya baja sem volt a szemének, elfelejtettem hívni - ő viszont nem, így harmadnap visszahívott, hogy akkor mi a helyzet :)

2013. febr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: nem értem egyébként, hogy az mért felháborító, ha az állatorvos ügyeleti díjat számol fel, még akkor is, ha az állatka már járt az adott orvosnál..ez sajna így szokott lenni, DE: Jzsi nekünk akkor se számolt fel, amikor először mentünk hozzá, pedig akkor látott minket először, hajnali 3-kor.


Utolsó válaszoló: Igen, ez Józsi:) olyan jó ilyeneket hallani..

Nekem is van azóta jó példám a "pénzéhességére", legutóbb, amikor náluk voltunk is kaptunk egy 8000 ft-os röntgent ajándékba..de úgy eleve mindig kb csak félárat kér tőlünk, nyuszinak meg puszit oszt, hogy "gyógyulj már meg, Te!".


Kezelés után tényleg mindig várja, hogy hívjuk, hogy mi a helyzet, és a reakciójából az is tök egyértelmű, hogy már várta a hívást.

Ezért is totál felháborít, hogy valaki ilyeneket terjeszt róla..

2013. márc. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!