Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Voltatok már úgy, hogy vártáto...

Voltatok már úgy, hogy vártátok, hogy elpusztuljon a tengerimalacotok?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta több malackám is volt.

De ez a mostani valahogy nem bírt a szívemhez nőni, pedig én választottam ki, 4 éve van nálam.

Megijed tőlem, mindig riadt..pedig ugyanúgy bántam vele mint az előzőekkel. Csak búsulok, hogy nem vagyok vele közös nevezőn. Aztán-szinte már nevetséges,annyira szomorú-de a fizetésemet sajnálom rákölteni,mert már luxusnak számít, tartani kb. havi 5000 Ft.(kaja, forgács) Zsírcsomója is van, de nincs rá keret(értsd, családban sincs pénz), hogy megműtessem. És azt számolom-és közben meg borzasztó lelkiismeretfurdalásom van-hogy vajon még mennyi van neki hátra.

Rohadt sz.r érzés! :(


2011. febr. 23. 19:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Add el.
2011. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom..Elhiszem,hogy nem kellemes érzés..De talán ha ennyire nem megy,akkor másik gazdit keresni nem kéne..?



Ha pedig rászánod Magad még 1 tengerimalacra akkor talán "meg kéne ismerni" az állatkát..:S


/bocs csak 1 tipp/

2011. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Megismerni?? Most viccelsz? Szerinted-mint írtam-rutinos malactartóként nem tudom, hogy minden malac egy külön egyéniség?


De bármit csináltam vele az ével során, egyszerűen nem lett kedves, nem szeretett meg. Pedig volt már olyan malackám,ami suliból került hozzám, felnőttként, és a diákok sokat piszkálták is. Mégis nagyon hamar összebarátkoztunk. Hétvégén reggeli után együtt szuszogtunk... a többi cocáról nem is beszélve.


Eladni? Az tart vissza,hogy felelősséget! vállaltam érte mikor 4 éve megvettem.És félek, hogy csak rosszabb lenne neki, azért már öreg malacka...

2011. febr. 23. 19:22
 4/19 anonim ***** válasza:

A Noé Állatotthonon belül működik egy rágcsálómentő csapat,biztosan segítenek a műtétben és a gazdikeresésben is.

Kérdésedre:NEM,SOHA nem vártam,hogy meghaljon bármelyik állatom.

2011. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Jó bocs..Hogy írtam valamit..

akkor vegyük úgy nem szóltam.

(2. voltam)

2011. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nem volt olyan érzésem mert inkább jó ha él. :)
2011. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hogy gondolhatsz ilyenre? Borzasztó! Ha már 4 éve nálad van, biztosan nem tegnap derült ki, hogy nem jöttök ki egymással. Mikor ezt észrevetted, egyből keresned kellett volna neki másik gazdit, még mikor fiatal volt. Van úgy, hogy nem tud egy ember és egy állat összeszokni. Erről egyikük sem tehet. Ha akkor továbbadod, te is boldogabb lettél volna és biztosan ő is. Mindkettőtöknek jobb lett volna. Vagy makacsságból tartottad meg? Hogy megmutasd másoknak hogy te csak azért is gondoskodsz róla? Nem kellett volna!

De most már késő. Lásd el mindennel, ami kell neki, ne sajnáld a pénzt tőle, ez az egész nem az ő hibája, hanem a tiéd! Legyen nyugodt a kis élete hátralevő része és te pedig legközelebb gondold meg, hogy ilyen esetben mit csinálsz!

2011. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az én hibám??? Már bocsi, de miért is az én hibám?

Azért mert egy olyan malacot vettem meg,aki fene tudja miért, de nem szokott meg?(6 malackám volt már előtte, soha nem gondoltam volna, hogy ez problémás lesz)

Makacsság a fenét. Annyira szerettem, hogy ez nem zavart évekig. De most hogy már soknak számít, amit ráköltök, eléggé depissé tesz ez a kettőség. Természetesen nem hanyagolom el az élelmezését. Mindent megkap. Hatalmas ketrece is van. Napközben sincs egyedül, mert mamám beszél hozzá, délután-este meg itt vagyok vele.

2011. febr. 23. 20:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Oké, bocs, akkor az ő hibája. Ne lásd meg a felelősséged a dologban és tegyél ugyanígy mindent legközelebb is. Addig meg várd a halálát.
2011. febr. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
0%
szerintem engedd el a közeli mezőn vagy az erdőbe. persze kivan téve annak a veszélynek, hogy 1 sólyom vagy róka megeszi de ez a természet rendje:)
2011. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!