Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla nagyon magányos...

Csincsilla nagyon magányos lenne egyedül?

Figyelt kérdés

1év után lehet egy csincsilla mellé társat tenni?boldogtalan egyedül?sok gond van 2csincsillával?és ugyanolyan neműeket vagy azonost ajánlatos?

:)


2011. febr. 23. 19:24
 1/6 A kérdező kommentje:
elírtam,ugyanolyan vagy különböző neműt ajánlatos összetenni?
2011. febr. 23. 19:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én hím csincsillám ma lett "özvegy", és már most látom, hogy nehezen viseli a magányt... :( Alig várom, hogy tudjak neki társat szerezni, mert ők társas lények, ha egyedül vannak, depressziósak lesznek és elpusztulhatnak. Bár nem tudom, hogy eleve egyedül élő csincsilláknál ez hogy működik.
2011. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A csincsillának mindenképpen kell pár, társas lények. Egyneműek is jól elvannak.

2011. febr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp ajánlatos társat venni mellé, sokkal boldogabbak, ha van párjuk. Egyáltalán nincs több gond 2 csincsillával, mit 1-gyel, az a táp- és szénamennyiség, amit ketten megesznek, nem fog a földhöz vágni anyagilag. :) A fiú-lány párossal elég sok a macera, időnként szét kell választani őket, hogy ne legyen folyton vemhes a nőstény, majd újra összeszoktatni őket, ami nem mindig problémamentes. Ráadásul előfordulhatnak az ellésnél különböző komplikációk, amit ha nem veszel azonnal észre és nem viszed orvoshoz, az életükbe is kerülhet. Szóval a legjobb, ha egy ugyanolyan nemű csincsillát szerzel, lehetőleg kölyköt, mert azokat könnyebben elfogadják a nagyok. Arra fel kell készülnöd, hogy nem mindig lehet egyből összetenni őket, lehet, hogy szükség lesz egy kis összeszoktatásra, amihez be kell szerezned vagy kölcsön kérned arra az időre egy pótketrecet, vagy ha elég nagy, ami van, akkor azt el lehet választani egy ráccsal. Először semleges területen (pl. előszoba, fürdőszoba) kell őket összeengedni, hadd futkározzanak együtt egy ideig, majd, ha úgy látod, jól kijönnek, meg lehet próbálni berakni őket egy ketrecbe, amit előtte célszerű jól kitakarítani és átrendezni, hogy az addig ott lakó csincsillának is némiképp idegen legyen az új környezet. Ha balhé van, akkor szétválasztani őket és egymás mellé tolni a két ketrecet, majd másnap lehet újra próbálkozni, az együtt futtatással, közben lehet őket cserélgetni a ketrecekben, hogy szokják egymás szagát. Előre nem lehet megmondani, hogy mennyi ideig tart majd az összeszoktatás, lehet, hogy nem is lesz szükség erre az egész macerára, mert egyből elfogadják egymást, lehet, hogy pár nap, vagy pár hét.
2011. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a választ.mindenképp veszek neki egy társat,csk remélem hamar összeszoknak.:D
2011. febr. 23. 20:30
 6/6 anonim válasza:

Nekem jelenleg 6 csincsillám van, imádom őket. A 4 lány ("anya is lányai") és a 2 fiú ("apa és fia") vannak együtt, külön ketrecben. Ha azonos neműek tényleg egyszerűbb őket tartani. Az első ellés után mikor szétválaszottam őket, a fiú tényleg nagyon magányos volt. Látszott rajta, hogy nem érzi jól magát. Aztán mikor kiderült, hogy van egy kisfiú akkor át is raktam mikor elég nagy lett. Volt néhány összeveszés, valami szemvírust is elkaptak, de most már teljesen jól vannak. Ha nem akarsz kis csiniket, és nem akarsz ezekkel bajlódni akkor azonos neműeket tarts.

Mikor én szoktattam össze őket, 2-3 hónaposak voltak és nagyon gyorsan összeszoktak. Pár nap volt, de ez változó, ahogy az előttem levő is írta. Sok szerencsét hozzájuk! :)

2011. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!