Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A patkány létezik, hogy...

A patkány létezik, hogy elvitte a fészekbe a mérget is?

Figyelt kérdés

2-3 hónapja van nálunk patkány. Eddig csak ragacsot használtunk, de úgy csak 2-t fogtunk meg.

Az egyik ismerős hozott patkánymérget. Olyan nagy volt mint pl egy mosogatószivacs (olyan kocka alakú) de elvitte onnan ahová ki volt rakva...Olyan helyre volt kirakva ahová a kutya nem fér hozzá, fel volt rakva a garázs gerendájára, a tetőre. Fene sem gondolta volna, hogy elviszi. Most mit lehet csinálni? Hova vihette?

Félek, hogy olyan helyre vitte ahol a kutya megtalálja, vagy átvitte a szomszédba, ahol szintén van kutya...


2011. febr. 25. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van patkány és nekünk is eltűnt a patkányméreg. Mi is azt hittük hogy elvitte de az utóbbi időben nem volt mocorgás. Érdemes néha fülelni, hogy ott van-e még vagy nem. De az is lehet h elvitte és megette. Ha meg olyan helyre viszi ahol a kutya elérheti akkor volt patkány nincs patkács a legtöbb kutya mindent megfog ami mozog. De ha meg ette az sem nagy baj, fontos, ogy sok tejet itassatok vele.
2011. febr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Lehet hogy bevitte,aztán azóta már meg is döglött. :D
2011. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi is olyanokat adunk neki,amit elvihet.

DE ! Az milyen,amelyik akkora,mint egy mosogatószivacs?

nálunk 2 fajtát árulnak.

-az egyik olyan,mint egy ravioli-egy kb 2x2 cm-s zselés párnácska.

-a másik szintén kb.2x2 cm-s viasz vagy faggyú,nem tudom...egy lyuk van a közepében.ezt 2 ~6 cm-s rúdban árulják.

Tényleg elviszi a koma a fészkébe,ad a kölykeinek is.

2011. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De én nem azért tettem ki, hogy elvigye...Mármint arra gondoltunk, hogy majd csak eszeget belőle, és megdöglik.

Arra nem számítottunk, hogy el fogja vinni. Főleg úgy, hogy elég nagy darab méreg volt, ha egy akkora kockát el bírt vinni, akkor biztos hatalmas nagy lehet a patkány...


Milyen méreg? Fogalmam sincs. Az egyik ismerősünktől kaptuk, mert neki volt otthon egy csomó.


Abban az egy dologban bízok, hogy ha elvitte a fészekbe, akkor az valószínűleg olyan helyen van ahol nem zavarja őket senki-> tehát remélhetőleg nem is fognak hozzáférni a kutyáink.


De h*lyék voltunk, úgy megbántam, de ha nem csinálunk semmit akkor meg tényleg nagyon elszaporodnak. Így is 2-t fogtunk, és 2-t láttam elfutni pár napja. Ki tudja mennyi lehet még...

2011. febr. 25. 21:47
 5/7 anonim ***** válasza:
a patkány nem helyben eszi meg a kaját, hanem elviszi a kuckójába... ez egy ilyen állat... gondolom a mérget is a helyére vitte, ha nem nehéz akkor simán elbírja bármekkora is.
2011. febr. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem belekeverte a másnapi ebédetekbe mikor anyud nem figyelt oda :)
2011. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom iykn prios dobozos szutyok, fehér papírban van és piros/rózsaszínes granulátumos cucc van benne? ...
2011. febr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!