Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpehörcsögöm mindig...

A törpehörcsögöm mindig szökik a terráriumából. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy valaki tudna-e adni egy ötletet hogy ne szökjön ki.

Már könyvet is raktam rá, mert a házára felmászik és kiszökik, Az itatóján is felmászik ami a másik oldalon van, arra nem rakhatok könyvet mert akkor nem kap levegőt ott bent, a mókus kerékre is felmászik és kiszokik, pedig az középen van a terráriumban... :S Nem tudom már mit csinálni, de különben nem megy messzire a vécéhez megy és csinál ott magának egy sarokba helyet vécépapírból. a terrárium hossza 17,5 cm felfele. Mindig talál magának valami ahol kimászhat.

És a ketrecet felejtsétek el, mert anya azt mondta hogy az nem jó mert ha dúr benne meg minden akkor nagy kosz lesz körülötte.


Köszi a válaszok! 14L


2011. febr. 26. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Normálisan meg kéne csinálni a terráriumot, és akkor nem jönne ki. A rács pl egyszerre bent tartja az állatot és szellőzik, remek találmány, használd!
2011. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, vagy vegyél neki egy magasabb terráriumot, vagy ketrecet, bár azzal hangoskodna. Vagy üvegessel csináltassatok rá tolótetőt, mint az akváriumokon is van. És hagyj neki azon az oldalon egy nagyobbacska részt, ahol nincsen semmi, és nem tud kimenni. Ha nincs olyan hely, akkor rendezd át neki, és tegyél szabaddá helyet, ahol lehet a rés.
2011. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én hörcsögöm is mindig próbált menekülni, a szoba sem volt elég neki, az ajtót is kaparta, mert tudta, hogy úgy tudna a szobából kiszökni.

Nem szeretik a bezártságot, nem is tartok többet hörcsögöt, sajnálom őket túlságosan :(

2011. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd csinálok rá valamilyen rácsos valamit hogy ne szökjön ki. De amúgy csináltam már csak nem volt stabil, és gondoltam megkérdezem tőletek hogy valaki tudja-e mit csináljak.

Amúgy valaki tudja, az aranyhörcsög szökik-e ennyire mint a törpe höri?

2011. febr. 26. 10:36
 5/8 anonim válasza:
Azért, ha rendesen rárakod a könyvet akkor nem jön ki, de NE teljesen rakd rá, mert nem fog kapni levegőt.
2011. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, értem :D Köszi.
2011. febr. 27. 11:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Kertészeti boltban vegyél fémből készült apró lyukú hálót vagy fémyből készült "szúnyoghálót". Ezt tedd a tetejére, meg valami rögzítést, mert ha felmászik rajta, elég erős és kibújhat! Az enyém a futókeréken meg egyszer egy WC-papír guringán mászott ki, ezért azt csak akkor kapta meg, ha tudtam rá figyelni. Viszont mivel az volt a játéka és elfoglaltsága, inkább ketrecet vettem neki, ott kedvére randalírozhat. :-) Nekem az aranyhörcsög is kiszökött, ugyanúgy, a mókuskeréken felmászott... És ő még nagyobb is, magasabbra is felér ha felágaskodik... Tehát vagy sokkal magasabb terrárium, vagy rács a tetejér, vagy ketrec. :-) Ahhoz képest, hogy egy ekkora kis állat, elég találékony!
2012. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ketrecből sem túr ki, mert magas pereme van. Az emeletre meg nem teszek forgácsot. Illetve lehet ilyen műanyag lapokat is tenni a ketrec szélén körbe, hogy ne jöjjön ki a forgács.
2012. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!