Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpesün gazdik! Mekkora...

Törpesün gazdik! Mekkora ketrecben / akváriumban tartjátok a sünit, és mit adtok neki enni? Mennyi időbe telt, mire kézhez szoktattátok? Írnátok még néhány fontos dolgot a tartására nézve?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Akváriumban ne tartsd, mert megfullad :)

Egyébként nézz körül a [link] tenyésztőknél általában megtalálsz minden hasznos infót, de írhatsz nekem is, szívesen segítek, van pár sünöm :)

Röviden a válaszok:

Minimum fél négyzetméretes hely kell nekik, de nekem jobban bejött az 120x60-as ketrec, abban érzem, hogy van valami életterük. Enni sokmindent kapnak, alapvetően macska- vagy kutyatápot, élő eleséget (lisztkukac, gyászbogárlárva, sáska, naposegér, stb.), gyümölcsöket, bébiételt, főtt húsokat, tojást, ilyesmiket lehet nekik adni. Kézhez szoktatni nem idő kérdése, rendes tenyésztőtől eleve rendes kölyköt kapsz, aki maximum pár napig morcos rád, aztán rendbe jön. Meg mikor kamaszodik 3 hónapos kora körül, akkor lehet undok, de az elmúlik.

Fontos dolgokat meg nem írok azon kívül, hogy ne adj neki tejet és ne hagyd téli álmot aludni :) Keresgéld meg a neten, rengeteg infó van róluk, külföldön már könyvet is írnak, nem fér ide ki minden :)

2011. febr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Engem az étkezése riaszt el egy kicsit, hogy élve eszi meg a lárvákat, állatokat.. Muszáj, hogy ilyenek is szerepeljenek az étrendjében, vagy hanyagolható?


Amúgy szerintem a kérdésben az akvárium inkább terrárium akart lenni:D vagyis olyan, amiben pl. tengerimalacot is tartanak.

2011. febr. 28. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Muszáj sajnos, sokan ettől ijednek meg, de nem egy nagy kaland :) Nem nyálkás meg büdös kukacok, csak kukacok. Van csipesz, kiskanál, na meg pl. melyikünk ne fogdosott volna gyerekkorában szöcskét, szóval az sem vészes. Hozzá lehet szokni :) A naposegeret lehet hanyagolni, bár szerintem nem érdemes, mert nagyon szeretik, és nem rendeznek visítós vérengzést, csak elviszik és eltűntetik nyomtalanul.
2011. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem..

Mindenki vega a családban, csak én eszem nagyon ritkán húst. Ezért lenne nehéz élő állatot adni a sünnek.

Bár ha tényleg nem gusztustalanul eszi meg, akkor még megoldható:)

2011. márc. 1. 17:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Hátha a sünitől még kedvet is kaptok :))

Ja, és a kajáltatáshoz még annyit, hogy ha láttok süntápot boltban, ne etessétek azzal, keleti sünöknek készült, a törpesünök gyakran megbetegszenek tőle.

2011. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezek az élőhúsok mennyire könnyen szerezhetők be?Állatkereskedésben lehet? És havi kb. mennyire jön ki az etetés?

Most 2 egerem van, akiknél a táplálkozás a táppal és a zöldségekkel be van fedve, így nincs sok tapasztalatom más ételek terén..

2011. márc. 2. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon attól függ, hol veszed. Én a kukacokat tenyésztőtől szerzem, kéthetente jön Budapestre, úgy olcsó és jó minőségű is (ha kell az elérhetősége, írj :)).

Állatkereskedésben is lehet kapni élőkaját (leginkább olyanokban, ahol állatok is vannak, nem csak felszerelés meg táp), de elég változó az ára és a minősége is. Ha mindent a nálunk lévő állatosnál vennék, akkor heti 400 Ft körül költenék élőkajára. A tápot nem tudom megmondani, mennyire jön ki, mert nálunk több süni is van, meg nagy kiszerelésben veszem, és nem igazán nézem, mennyi idő alatt fogy el, de elég sokáig kitart, az biztos.

Összességében véve fográccsal, macskaalommal, kajával együtt egy sünre olyan 3-5 ezer lehet havonta a költség, tényleg attól függően, mit veszel és mennyiért.

2011. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Nem budapesti, hanem szfehérvári vagyok. Itt az állatkereskedések, állatboltok (főleg az állatkórházé) elég drágák.. Szóval nem lehetne olcsón megoldani az etetést, így biztos, hogy még várok a süntartással, hátha változik a helyzet..

2011. márc. 5. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!