Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon rossz lenne egy tengeri...

Nagyon rossz lenne egy tengerimalacnak egyedül?

Figyelt kérdés
El lenne egyedül is, vagy muszáj hozzá társat venni?
2011. márc. 1. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
El lenni el lenne, de az nem azt jelenti, hogy jól is érzi magát. Nem véletlenül hívják társas állatnak. Ha azért akarsz csak egyet, mert nem akarsz szaporulatot, akkor mondom, hogy ugyanolyan neműeket is lehet tartani.
2011. márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én tengeri malacom (Mádl Ferenc) egyedül élte le életét. Szeretik a társaságot, de ha hím-hímmel összerakódik akkor zúzzák egymást ha hím -nővel akkor kölyködzenek, ha nő-nővel ezt nem tudom...De nem muszáj csak kb 2 évvel kevesebbet fog élni a társaságban lévő fajtársaihoz viszonyítva
2011. márc. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez lesz az első malackám, és nem biztos hogy lehetőségem lesz kettőt tartani. Arra is kíváncsi lennék, hogy ha házilag készítek ketrecet fából, azt szétrágják? Ha igen, miből csinálhatnék?
2011. márc. 1. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
úgyis veszel mellé egy társat..én is 1et vettem,nem olvastam utána...1 hónapig birtam nézni a szomorú pofiját,aztán beszereztem mellé egy másikat
2011. márc. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy nem lesz lehetőséged? Anyagilag?

Ha csak egy állatot akarsz/tudsz tartani, akkor ajánlom inkább a törpenyuszit, azt lehet egyedül is.

2011. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A család csak egy malacot engedélyez, vagyis nem tudom mennyire örülnének a hírnek, mindenesetre majd szépen lassan beadagolom nekik , hogy egyedül nem olyan jó a malacnak.
2011. márc. 1. 20:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, szétrágják a fát, ha hozzáférnek, meg ha nem laminált a fa, akkor igencsak büdi lesz. Nem tudom, milyen ketrecre gondoltál, de ha pl. laminált lapból megcsinálod a ketrec alját, és abba "beleülteted" a rácsot, az úgy jó. Lehet olyat kapni, ami elég kemény ahhoz, hogy ne kelljen neki váz, elég összedrótozni is az oldalakat, megtartja magát.
2011. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne tarts egyedül malacot, ha a család nem enged két állatot, olyat válassz inkább, aki nem igényli ennyire a társat. Egyedül boldogtalan egy tengerimalac, úgy mondanám, hogy vegatál, de nem él, és ez óriási különbség. Bármennyire sokat foglalkozol vele, a fajtársat nem tudod számára pótolni, veled nem tud malac módon beszélgetni, berregni, szaladgálni, riszálni, stb. A malackák társas lények, mentálisan és egészségileg is serkentik egymást, a társsal tartott malacok sokkal kevésbé lesznek betegek.
2011. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én bútorlapból csináltam ketrecet, 50cm magasat, abból nem tudott kiugrani a malac. Az elején nyúlráccsal, mert sípol a malac, ha nem lát ki elöl. Ez egy 40cm széles és 1méter, hosszú fadoboz volt, ebben rohangált ide oda. Alulra meg műanyagtálcára szórtam a szénát. Én így tartottam és nem rágott szét semmit, Be volt neki dobva egy faág, azt rágta és vitte ide oda, néha dobálta is. Viszont úgy napi 500 Ft kaját megevett nálam 1 évesen.


Ha úgy érzed, hogy nem bírod eltartani, mert én eléggé ki voltam akadva anyagilag ettől. Szóval ha neked ez drága akkor inkább vegyél egy csincsillát az 10-ed annyit eszik.


A csillának kell 10ezerért egy nyúlketrec és úgy 15 évig él. Nekem nem okoz anyagi gondot a tartása. És nagyon cuki a viselkedése.


Ha nincs párja ezeknek az állatoknak, akkor többet kell foglalkoznod vele. Nálam egyedül volt a malac egy ideig, aztán elajándékoztam olyannak, akinél volt 3 malac.


A csincsillám is egyedül van, hát ő annyira kis kezes, lehet simizni és imádja, még a szemét is becsukja olyankor, és elvárja, hogy minden nap simizzem, itt van a szobában mellettem, engem mindig lát. És néha nekifekszik a rácsnak és úgy mutatja, hogy menjek oda. Lehet kézből etetni és nem sipákol mint a malacka.

2011. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
NE TARSD EGYEDÜL SZEGÉÉÉÉÉÉÉÉNNNNYYYTT!!!!
2011. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!