Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszik-iszik kevesebbet...

Miért eszik-iszik kevesebbet a fiú tengerimalacunk mint a lány malacka?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt hoztuk haza őket (még picik) és azt vettem észre hogy a fiú sokkal kevesebbet eszik-iszik (eleinte nem is ivott) mint a lány. A kislány az elejétől fogva "beles":D és állandóan zabál, de a fiúnak sokszor úgy kell a szájába rakni. Abban szinte biztos vagyok, hogy nem beteg, mert megnéztem a fogait/ínyét/hasát és nem utalt semmi sem betegségre, a viselkedése is élénk/játékos. Lehet hogy még meg van illetődve? Ma éjszaka kezdett el amúgy végre inni a golyós itatóból.


Volt már valaki így a tengerimalacával?


2011. márc. 4. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:

mit jelent az hogy picik?

4 hetes kortól ivarérett,ugye nem párzettak? mert akkor lehet vemhes,és eszik többet

de ha kicsi,akkor azt nem éli túl


miért 1 fiu 1 lány??? nem akarhatod őket szaporitani,még ha van fél éves ia a lány,bár annyi fix h nincs,mert az már elég nagy,akkor is felelőtlenség,inkább fogadj örökbe

2011. márc. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi a kínod? A kérdésemre válaszolj már légyszíves.

Amúgy csak 2 napig voltak együtt mert hirtelen kellett őket elhozni. Nem hinném hogy vemhes a lány mert az állatkereskedésben megfelelően tájékoztattak minket arról, hogy naggyából mikor lesz ivarérett.

Úgyhogy a kérdésre válaszolj ha kérhetem.

2011. márc. 4. 09:31
 3/7 anonim ***** válasza:

állatkereskedésben vett 4 hetes kislányt hoztam el,amire azt mondták h 2 hónapos fiu,igy értelmesen válaszoltam

2 nap elég neki h párosodjanak,olvass utána


lehet vemhes,azért eszik-iszik többet

lehet beteg a fiu,azért eszik-iszik kevesebbet

vagy lehet hogy a fiúnak nem tetszik a kajafelhozatal

lehet hogy a fiúnak fogtúlnövése van,nézz a szájába


de ha meg lenne a koruk,akkor lehetne pontosabbat

2011. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

oksa akkor bocsi, csak nem nagyon értettem mit akartál mondani.

Benéztem a szájába tegnap, nincs semmi baja.

Mi így a stresszre gondolunk most, mert sokkal szívbajosabb mint a lány. Ma és tegnap kezdett el csak egyre többet enni, és ma éjszaka kezdte el az itatóból az ivást is.

Lehet hogy csak idő kell neki hogy feldolgozza ami történt, és szép komótosan többet fog majd enni-inni?

2011. márc. 4. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:

kereskedésben lehet beteg,sajnos nem ugy tartják őket ahogy kellene

de ez 1 héten belül kiderül,ha addig sem eszik rendesen


de áruld már el mekkorák?

mert ha csak 10-15 dekásak,akkor kaptál párhetes malackákat,akiknek még tápszer kell (képesek erre,azt mondják 3 hónapos)


c-vitamint adjál nekik (cebion csepp pl vagy vitakraft,ami találsz),kiskanállal szájukba döntöd,napi pár csepp,de ne az itatóba,mert nem fognak inni

2011. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

fúh hát dekára nem tudom mennyik, de kb egy női tenyérnyi a lány a fiú nagyobb mint egy egész tenyér (ujjak nélkül értem a tenyeret). most kifejezetten kölyök tápot kapnak, ilyen c-vitaminos magvas keverékes dolog (vitakraft)

De kapnak almát is és kevéske répát 1 nap.


Azt hadd kérdezzem még meg tőled, ha napi 1 kis cikk almát és 2-3 karika répát kapnak az jó? Meg ha van egy nagy tál ilyen vitakraft előttük egész nap az nem baj? Mármint az nem gond ha akkor és annyit esznek belőle amennyi nekik jólesik?

2011. márc. 4. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:

hűha,akkor azok elég picik

nekem most 2 hónaposak,koraszülöttek voltak,és ha a tenyerembe veszem őket,akkor túllógnak az ujjaimon (nő vagyok,normál női kézzel)

konyhába van mérleg biztos,tedd rá,nem lesz baja ha elmosod:)

almát az enyéim nem esznek,finnyás kis dögök,répa fejenkétn 1 elfogy,meg paprika,uborka,saláta is bőven...legyen előttük mindig zöldség,ne csak napi 2 karika répa,azzal éhenhalnak:D

táp mindig legyen előttük,esznek amennyit szeretnének,nem eszik túl magukat nyugi

és széna,az a legfontosabb,az a fő táplálékuk,azt egyenek sokat


ha ilyen picik,akkor az az oka hogy a fiú kevesebbet eszik,ő még most tanulgatja,valószinű eddig inkább szopott,most tanulgat


mérleg annyiból lenne jó,hogy naponta rátenni őket,és felirni,nézni hogy gyarapszanak-e rendesen,mert ha nem,akkor neked kell etetned,fecskendő,babatápszer


www.gemon.ro


rengeteg minden le van irva róluk

2011. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!