Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túl hosszú a dzsungáriai...

Túl hosszú a dzsungáriai törpehörcsögöm körme. Mit tehetek érte?

Figyelt kérdés
Meglátásom szerint túl hosszúra nőtt a törpehörcsögöm körme, pedig van a ketrecében wc papír guriga, amit folyton kaparászik belülről, de ezek szerint az nem elég. Hogyan segíthetek neki, hogy koptatni tudja a körmét? Állatorvosok általában mennyiért vágják le?
2011. márc. 6. 11:08
 1/8 Doruss ***** válasza:
Hát, lehet, hogy kéne neki valami keményebb körömkoptató. Egyébként nem tudom, mennyiért vágja le egy állatorvos, ez általában változó. Amúgy otthon is le lehet vágni, csak kockázatos, úgyhogy inkább vidd el egy állatorvoshoz... Körömkoptatónak pedig lehet, hogy jobb lenne valami fadarab vagy ilyesmi.
2011. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mindegy, hogy milyen fadarab? Úgy értem biztos nem adok neki koszosat vagy ilyesmi...:) De mindegy, hogy milyen fából van?
2011. márc. 6. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni spec. ollót hozzá,de ha te nem mered megcsinálni akkor vidd el állatorvoshoz vagy kozmetikushoz.
2011. márc. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nyugodtan levághatod neki teis a körmét!csak arra figyelj h a körömben végigfut 1 rozsaszin ér...abba ne vágj bele mert akkor vérezni fog a körme!de az erecske utáni részt véghatod nyugodtan:)..a körömcsipesz a legjobb..ha nemakarsz spec. ollot venni:)
2011. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Megpróbáltam levágni neki, de olyan pici a lába és annyira húzza el, hogy nem mertem nagyon erőltetni, még a végén eltöröm a lábacskáit!:S Egyébként olyan vékony a körme, hogy semmilyen eret nem láttam benne.:S
2011. márc. 7. 17:09
 6/8 anonim válasza:
Lehet kapni pl a Fressnapf-ban ilyen kis gyümölcsalakú kőszerű dolgokat,amit rágcsálhat is az állat,meg a körmét is koptathatja rajta.
2011. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már azt is próbáltam és sajnos nem igazán kedveli, nem is használja.:(
2011. ápr. 5. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
én betettem neki egy (papagájnak való) csőrkoptatót az meszes és olyan mint a körömreszelő
2011. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!