Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggel meghalt az 5 hetes...

Ma reggel meghalt az 5 hetes kislány tengerimalacom. De miért? Mit csináltam rosszul? :' (

Figyelt kérdés

Ideiglenesen mellettem aludt a terráriumába a kinyitható kanapém mellett. Minden ébredésnél elsőre hozzá rohanok hogy megnézzem mi volt vele éjszaka, megvan-e mindene. De ma reggel csak azt láttam, hogy férredőlve fekszik:(

5 napja hoztam el az árkádban található noé állatkereskedésből, elég csontosan, soványan. Lehet hogy már akkor beteg volt mikor elhoztam??? Észre se vettem hogy bármi baja lenne, tegnap még ugrált ficánkolt, ma meg már nem él. Most így utólag visszagondolva a fején a szőr olyan furcsán állt tegnap már, mintha omlott volna le a nagy sörénye a homlokán..így olyan kis bozontos hatása volt. Lehetett ez előjel?

Akkora lelkiismeretfurdalásom van, még most is sírok, mivan ha én csináltam valamit rosszul?Lehet hogy túletettem?Mert olyan kis sovány volt és lehet nem kellett volna enni kapnia ilyen gyakran??

Segítsetek kérlek, mert nem tudom feldolgozni, annyira megszerettem ezt a kis csöppséget.


2011. márc. 8. 11:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy már betegen hoztad el.

Attól nemigen hallhatott meg, hogy sokat adtál neki enni.

2011. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Szia.

Nagyon sajnálom. :( Velem ilyen még nem fordult elő, de az idősebb malacaim mind ilyen hirtelen haltak meg, sose számítottam rá.

Valószínűleg betegen hoztad el, de azért írj egy két információt, mivel etetted,megmostad-e a zöldséget, gyümölcsöt, volt vize?

2011. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Szio.


Én nem értek ehhez, de továbbküldtem a kérdést olyannak, aki valóban ért a tengerimalacokhoz.

Biztosan válaszol majd, de ilyenkor még dolgozik.


Üdv.

2011. márc. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Jajj mindent 4x mostam meg neki, és utánna a végén 5x-re forró vízzel is mert ugye a bacikat az irtja ki. Kevés répát kapott (mert tudtam hogy azt nem szabad sokszor sokat), az almát nagyon imádta azt evett, van neki vitakraft pici tengerimalacoknak ilyen kevert vitaminos kaja, szénája is mindig volt, vize meg alap, épp tegnap este cseréltem, ja és még az uborkát ette nagyon. Nagyon kényesen vigyáztam mindenre mert régen már voltak malacaink de azokkal nem én foglalkoztam. Órákat olvasgattam a tengerimalacos oldalakat hogy felkészüljek mire jön, de nem sikerült. Az a baj, hogy nem tudtam még hogy ő milyen, mikor hogy viselkedik, ha már legalább 1 hónapja nálam lett volna, lehet észrevettem volna a jeleket. Most ott tartok hogy a szemeimet már kibőgtem, enni nem ettem reggel óta le se menne a torkomon...

Délután elakarnak vinni másik malacot venni, de én értelemszerűen nem vagyok benne biztos hogy ez kéne most nekem...Nem tudom tudnám-e úgy szeretni. Számomra is érthetetlen amúgy, hogy 5 napja volt nálam és annyira megszerettem mint még soha egy háziállatomat se évek alatt.

Ami most még eszembe jutott hogy a forgácsot apuék hozatják valamilyen telepről lehet hogy abba volt valami? (tehát nem zacskózott forgácsot raktam be neki) Ez végezhetett vele?

Akkor a kaja biztos nem volt baj hogy mindig volt előtte? Mert anya szerint lehetett az is, hogy mivel olyan csontkollekció volt, hirtelen evett szegénykém sokat és nem bírta megszokni ilyen hamar a szervezete a sok kaját. :'(

2011. márc. 8. 12:06
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves Helmet, nagyon aranyos vagy:) Jól esik hogy van aki ennyire foglalkozik a kérdéssel! Kíváncsian várom, szerinte mi történhetett!
2011. márc. 8. 12:07
 6/29 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni, hogy kb 3 napja piciket kakilt, tehát nem ezt a tojás alakút hanem picike kis gombostűfejnyit.
2011. márc. 8. 12:13
 7/29 szamóca. ***** válasza:

nagyon sajnálom a kismalacot, de fel a fejjel biztos nem a te hibád!

bár konkrétan a malackákhoz én sem értek, de a rágcsálókkal volt már dolgom. a forgács nem hiszem hogy baj lett volna, én sem használtam soha bolti forgácsot. ott max annyi a veszély hogy túl poros, és akkor prüszkölnek tőle de nem hal bele.

amire esetleg godnolok az a puffadás. (legalábbis nyusziknál így működik, szerintem maliknál is). nem votl felfuvodva a hasa? az ürülékében semmi furcsát nem láttál? elképzelhető hogy az állatkereskedésbe nem adtak neki zöldséget, és nem volt hozzászokva a pocija. + arra legközelebb figyelj, hogy ha megmosod a kaját, semmiképp se legyen vizes mert az is puffadáshoz vezet.

túletetés nem jellemző rájuk (maradt kajája vagy ahoyg bedobtad neki ráugrott és addig el se ment mig meg nem ette?)

szerintem a legvalószínűbb hogy betegen hoztad el. legközelebb csak teljesen egészséges állatot hozz (szép egészséges szőr, jó testalkat, ideális köröm és fogméretek, szépen egészségesen csillogó szem)

2011. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

De igen, a kakija pici bogyó alakú volt, nem mindig kakilta azt a tojás alakút.

Hát volt neki pocija, de fokozatosan nőtt meg neki, mert mondom csontsoványan hoztuk el (teljesen kilehetett tapintani a bordáit, a gerincét, a lábcsontjait, mindent!), szóval fokozatosan nőtt meg neki mert gondolom itt több ételt evett nálam.


Amúgy egy normális 5 hetes tengerimalackának nem szabadna kilátszódnia ennyire a csontoknak? vagy mennyire lehet sovány? Mert akkor ha esetleg lesz majd még, úgy nézem, hogy amelyik nem olyan mint amit itt leírtok nem hozom el:(

2011. márc. 8. 12:35
 9/29 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem nem te vagy a hibás,az állatkereskedésben általában nem nagyon figyelnek oda a malacok egészségére,nekik csak az a lényeg hogy eladják őket.Én a te helyedben visszamennék és kérdőre vonnám őket.Ha teheted inkább ismerőstől vagy tenyésztőtől vegyél malacot.
2011. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

szia...rettentően sajnálom....Én is így jártam így....olyan picike bozontos fekete malackám volt,a legelső,és imádtam,mire hazaértem már be szorult 1 kis helységbe....

Visszatérve, én nagyon biztos vagyok abba, hogy a forgácstól halt meg. TELEPRŐL SOHA az életbe nem szabad hozni élőlénynek almot!!!!! SOHA! ettől halt meg már ismerőseimnek a malacai..kifeküdt..ugyan így.... Én amikor hoztam haza a malackámat, a buszon oda jött egy öreg férfi, és közölte hogy tisztított boltból való becsomagolt forgácsot vegyek csak,mert a telepről hozó, piszkos,zacskó nélkülitől kifekszenek 1 életre ! És én megfogadtam a tanácsát.

istenem szegény malac..:(

2011. márc. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!