Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszikat lehet lakásban...

A nyuszikat lehet lakásban tartani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 15:32
 1/9 anonim válasza:
0%
én a fagyasztóba tartom
2011. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy nyuszit kellően nagy ketreccél és sok ráfordítható idővel-pénzzel simán.
2011. márc. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a fürdőszobában tartottam, a sarokba volt egy tál, abba végezte a dolgát, teljesen szobatiszta volt, csak idősebb lett akkor már csak szakadt edzőcipőbe mehettem WC-re, mert a cipőmet rágta. Amúgy meg a lábamat rágta volna.
2011. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Nekem kettő is van. Jó nagy ketrec kell hozzá, ez drága, de amúgy nem kell rá tízezreket költeni. Havi párezerből kijön, leszámítva az ivartalanítást és az oltásokat.
2011. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy törpenyuszim.Ketrece házi készítésű 2 szintes van neki lépcsője is amin felmehet az emeletre.Szénát naponta kell neki adni így megéri egy kis kockabálát venni 500 ft és egész évre elég.Kajája 360ft/kg.+ zöldség maradék.Macskaalomra wc-zik így nem kell az egész ketecet bealmozni.Az enyém nincs ivartalanítva és oltva sem mert állatorvos nem ajánlotta mivel lakásban van és nem találkozik más állatokkal.Már évek óta megvan nagyon kedves állatok.
2011. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 törpenyúl van itt bent a lakásban, 1 m2-es ketrecük van, de általában egész nap ki vannak engedve, a szobában szaladgálnak. Teljesen szobatiszták.

Oltatni akkor is érdemes, ha nem viszi őket az ember sehova, mert a myxomatózist fertőzött szúnyogok terjesztik, és azok akkor is bejönnek a lakásba, ha nem akarod, a vérzéses megbetegedést pedig akár a cipőtalpán is beviheti bárki.

Házinyulat szerintem nem célszerű lakásban tartani, nagyobb a teste és a helyigénye is. De nagyon aranyos kinti ketreceket és kifutókat lehet venni és készíteni nekik is.

2011. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oltatni akkor is érdemes, ha nem viszi őket az ember sehova, mert a myxomatózist fertőzött szúnyogok terjesztik, és azok akkor is bejönnek a lakásba, ha nem akarod, a vérzéses megbetegedést pedig akár a cipőtalpán is beviheti bárki.



Ez így van, feltétlenül be kell őt oltatni, de ez sem nagy kiadás: évente egyszer egy kombinált oltás 4000 Ft, plusz ivartalanítás is 4000, de hát azt ugye életében csak egyszer kell. :)

2011. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a törpenyuszik maximálisan lakásba valók, mint mondjuk a tengerimalac :)

nekem is van egy kosorrú törpém, egész nap kint van csak éjszakára zárom a ketrecbe. teljesen szobatiszta, ivartalanítva van, és évente kap kombioltást

2011. márc. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
RHD a nyulak vérzéses betegsége és nem a mixo :D
2011. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!