Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tiszafüreden és környékén hol...

Hyperactyve kérdése:

Tiszafüreden és környékén hol kaphatnék törpe nyulat?

Figyelt kérdés
az ár nem lényeges.
2011. márc. 15. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos abban nem tudok segíteni hogy konkrétan hol, de egy jó tanács: mindenképp tenyésztőtől vedd! a boltokban sokszor legyengült, beteg állatok vannak, akiknek származásáról nem sokat lehet tudni, sokszor nem is a kiírt fajtát adják el, hanem valami keverék vagy házinyuszit + nem valami kézhez szoktatottak ezek a kicsik.

Megbízható tenyésztői lista: [link]

2011. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de engem tenyésztő akart átverni, hogy ez lógófülű csak még nem lóg le neki. Közbe meg már 3 hónapos volt. Ugyan márr...Méghogy a tenyésztők megbízhatóak. A kereskedésben meg egy lógófülű kosorrú törpenyulat vettem és nagyon szelíd, egyáltalán nem keverék és nem is legyengült. Pont olyan mint amilyennek kell lennie. Szal nem biztos az, hogy a kereskedésekbe rossz nyuszik vannak!
2011. márc. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és hol vetted?
2011. márc. 17. 18:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok...a nagy számok törvénye alapján pedig bizony a tenyésztőktől kerülnek ki az egészségesebb, tényleg fajtatiszta egyedek. Örülj neki hogy ekkora szerencséd volt inkább.

Csak úgy, mint a kutyáknál, a macskáknál, nyusziknál is vannak szaporítók akik a pénzre mennek, valószínűleg ilyet fogtál ki. Rengeteg pesti tenyésztőt ismerek/ hallottam a hírüket, és ők speciel egytől egyig megbízhatóak.

Inkább ne biztassunk senkit a kereskedésekből való vásárlásra, épp az lenne a cél hogy az állatokat ne egy üveg vacakban, normális ellátás nélkül árulják. Ha nem kelendőek, nem fogják őket venni a bolt tulajok, a szaporítók sem termelik őket majd zsákszámra leadásra.

Szerintem emiatt érdemes energiát áldozni a tenyésztőre.


A www.torpenyul.hu oldalra több tenyésztő is ír, tőlük is lehet érdekelődni privátban a kiválasztott tenyésztő megbízhatóságáról (nem jellemző a rivalizálás), vagy akár egy gyakorlott nyulastól is.

2011. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lógófülű kosorrú nyúl pedig nincs. Törpe kosorrú és mini kosorrú van. Persze ez nem sok mindenen változtat, de akkor is...

Nem csak az egészségesebb, hanem a barátságosabb, kézhez szoktatott nyuszik is inkább tenyésztőtől kerülnek ki, mindent elmondanak a tartásról, és ha gond lenne az állattal, akkor kérdezhetsz is később ( a jó tenyésztőtől). Egyszerűen utána kell nézni hol érdemes venni.

De mindegy, a te döntésed, én csak jót akarok.

2011. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Állatkereskedésben is lehet egészséges jóltáplált szocializált nyúl. Nálunk (Bp-n)is van egy állatbolt ahol 99% (azért nm vok benne biztos) hogy jól tartják őket:)

Persze azért a tenyésztő ÁLTALÁBAN megbízhatóbb :))

Jó nyuszizást

2011. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem hamarosan lesznek kicsik ha minden igaz!Igazi fajtatiszta kosorrú törpenyulak.Ha gondolod írj privátba és küldök neked a szülőkről képet,nagyon aranyosak és szelídek.A kutyáim(lakásban tartott havanese) is imádják őket:)
2011. márc. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm de már találtam egyeken nyuszikat. de azért nagyon köszönöm.
2011. márc. 24. 17:23
 9/10 CDNS55 válasza:
Törpenyúl boltban...
2011. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
istenem mintha itt lenne is olyan.,.
2011. ápr. 10. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!