Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel tudnám a csincsillám...

Mivel tudnám a csincsillám étrendjét változatosabbá tenni?

Figyelt kérdés

Vettem neki csincsilla tápot, néha szedek neki füvet (nagyon szereti, két pofira tömi), szokott kapni szárított csipkebogyót, és néha diót, almát. De szeretném, ha nem csak ebből állna az étrendje, habár egy fórumon azt olvastam, hogy elég neki a csincsillatáp.

Mit lehet még neki adni, amivel a kedvében járhatok? Nagyon szeretem őt, a család kedvence, sajnos most pusztult el a párja három hete(már folyamatban van egy másik beszerzése), szeretném, ha jól érezné magát nálunk, és érezné, hogy nagyon szeretjük. Persze ki szoktuk engedni, sokat van szabadon, odajön hozzánk, simogatjuk, de szeretném ételekkel is elkényeztetni. :)


2011. márc. 16. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

OFF.

Ezt olvastam, ahogy végigfutott a szemem a kérdésen:

Hogyan tudnám a csincsillám erejét változtatni....

ON


Ne térj el a hagyományos étrendjétől. A reklámokkal ellentétben az állatok nem igénylik a változatosságot pl a macskának nem kell füstölt lazacos, meg csirkemájas, meg marhahúsos kajákból menüt összeállítani. Ha odajön a csillusz ad neki kézből, amit szokott nasizni és kész.

"Z"

2011. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, a csinek nem igénylik a változatosságot, sőt, inkább rosszat tennél vele. Nagyon érzékeny az emésztésük, a kaja váltogatás, új dolgok hirtelen bevezetése hasmenéshez és egyéb problémákhoz vezethet. Bőven elég, amit most kap. Illetve, a fűvel azért óvatosan, csak tiszta helyről szedd és fonnyaszd meg kicsit! A szénát nem írtad, pedig az is nagyon fontos, mindennap kéne kapnia. Ha nagyon akarod, akkor nasinak kaphat a fentieken kívül pl. puffasztott kölest, bulátát, szentjánoskenyeret, szárított rózsabimbót. De ne sokat! Napi pár szemnél nem többet. :)
2011. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Széna természetesen van neki, azt én felejtettem el írni.

A füvet tiszta helyről szedem, az udvarunkról, még meg is szoktam neki mosni.

A bulátát meg az ilyesmiket még nem próbáltam, de köszönöm nektek a tanácsokat, utána fogok nézni. :) Mindenkinek ment a zöld kezecske. :)

2011. márc. 17. 07:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kesudiót, diákcsemegét, mazsolát adok nekik kézből, azt imádják és olyankor engedik, hogy simizzem őket.
2011. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A csincsillát amúgy luxuspatkánynak is hívom:)

"Z"

2011. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk inkább nyúlra hasonlít. :)
2011. márc. 18. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!