Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vad törpehörcsög? Olyan 1,5...

Vad törpehörcsög? Olyan 1,5 hete vettük, nem tudom az eladó, hogyan tette be a dobozba, de itthon már "morgott" mikor kivettem.

Figyelt kérdés
Egyszerüen nem merek benyulni hozzá mert rögtön azt a morgó hangot adja.Mikor kérdeztem mennyi idős az eladó azt mondta 6 hónapos.Mit ne mondjak már nem volt pofám azt mondani,hogy kérek másikat.Vagy ilyen kor elfogadott ha az ember vesz a díszállat kereskedésben hörcsögöt?Én sokaltam,hiszen alapban nem élnek sokat.Szóval meg lehet szelídíteni?
2011. márc. 17. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezeket az állatokat(nyúl,hörcsög,papagáj stb) kézhez kell szoktatni.Ha a tenyésztő nem tette meg ami sajnálatos akkor kezd el te.Először csak tedd mellé a kezed,hogy szokja a jelenlétet és a szagot,aztán majd fokozatosan tovább.
2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


Kézhez szoktatni úgy tudod, hogy gyakran adsz neki valami finomságot a kezedből, így megszokja az illatodat. Amikor ki akarod venni a ketrecből, először mindig simogasd meg a hátát óvatosan, nehogy megijedjen. Ne kapkodd a kezed soha, mert ha megijeszted, esetleg megharaphat. Hamar meg fog szokni, ne félj =D

2011. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy kell hörcsögöt vásárolni h bedugod a kezed hozzá és ha jó a reakciója akkor viheted. én meg is fogtam annak idején..

de fogadd meg az előzők tippjét.

2011. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is pontosan ugyan ez a problémám, ugyanúgy kerreg vagy én nem tudom milyen hang ez, de picit közelebb rakom hozzá a kezemet és megengedi hogy megsimogassam a fejét, vagy a hátát(ez kb.3 nap eltelte után), de az hogy megfogjam az még lehetetlennek tűnik... remélem idővel megszeret ^^.

csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy próbáld meg kézből adni neki a répát, almát ,magvakat amit szeret.

2012. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!