Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a tengerimalacom...

Mit csináljak a tengerimalacommal, hogy megnyugodjon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tegnap a malackámat megműtötték, egy tályogot szedtek ki belőle, és persze elbódították, vagy altatták nem tudom. Már hazahoztuk és még csak egy óra múlva kelt fel, utána rögtön nem is volt gond, elkezdett enni, elég bágyadtka volt. Viszont este meg még ma is többször rá jön valami rohamszerűség. Elkezd ugrálni, fél nagyon, nem hagyja, hogy simogassam. Nem tudom mit tegyek vele, tele raktam ronggyal a fekhelyét, azokba be tud bújni, akkor kicsit megnyugszik, de egyébként nagyon rossz, mert vergődik és félek, hogy megüti magát. 3 öltéssel van összevarrva a hátán a seb. Akinek van ezzel bármilyen tapasztalata, hogy mitől ilyen ijedt, segítsen :(( (Amikor felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy az altató utóhatása lehet.. szerintetek?)
2011. márc. 18. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
hagyd megnyugodni és ne fogdosd, legen neki valami fa házikó amibe elbújhat.
2011. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

biztos igaza van a dokinak, de szerintem inkább fájdalmai vannak. Mivel tályogról beszélünk, biztosan nagyon megbolygatták neki azt a területet, kívül-belül fertőtleníteni meg minden. Nem kellemes procedúra pláne egy ilyen kis állatkának. Kicsit stresszes még, hagyd, szerintem szépen megnyugszik majd magától:)


22L

2011. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagy stresszt élt át, ráadásul talán fáj is neki, ne maceráld most. Adj neki elég szénát, vizet, kaját, és hagyd pihenni.
2011. márc. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, pontosan ezeket teszem, napról napra jobb a helyzet, még néha most is megijed, de már hagyja, hogy megsimogassam, kurrog ugyanúgy mint régen. :)
2011. márc. 22. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!