Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyusziknak milyen oltás...

A nyusziknak milyen oltás kell? És ha van akkor kötelező?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Myxomatózis, és RHD ellen kell őket beoltani.

De ezek nem egyszeri oltások, hanem évente, vagy (főleg, ha kint van, vagy sokan vannak) félévente ismételni kell.

Nem kötelező, csak ha azt akarod, hogy éljen.

Nagy valószínűséggel le kapja valamelyik vírust élete során, ha nincs beoltva, szinte 100%, hogy belehal. Ezek a vírusok direkt nyúlirtásra lettek kitalálva, ne becsüld alá őket.

2011. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ez mennyibe kerül?
2011. márc. 20. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány nyulat érint, van e valami külön szerződés, támogatás, ki oltja be, stb.

Ha csak úgy van egy nyulad házikedvencnek, és elviszed állatorvohoz beoltani, az olyan 3500 körül mozog.

2011. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hatóságilag a nyuszioltás nem kötelező, de erősen ajánlott! Hallottam olyan véleményeket, hogy nem kell, mert úgysem viszem a nyuszim sehova, de ez nem igaz! A myxomatózist fertőzött szúnyogok terjesztik, és azok mindenhova bemehetnek, a vérzéses megbetegedést pedig akár a cipőtalpadon is beviheted a nyuszinak, márpedig mindkét kór súlyos, túlnyomórészt halált okoz. A vérzéses ellen évente, a myxomatózis ellen fél évente ajánlatos oltatni. Az árban nem tudok segíteni, mert városonként eltérő. Én egy vidéki kisvárosban lakom, itt az orvos 2000-ért beoltja, Budapesten 4-5000 forintot is elkérhetnek érte. Az első oltás után 2 héttel ismétlő oltást kell beadatni, hogy kialakuljon a védettség, utána elég fél évente vinni a nyuszit az oltási kiskönyvével.

Ha van nyuszid és még nem oltattad be, itt az ideje, mert én az idén már láttam szúnyogot!

2011. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1 nyuszi van, asszem dísznyúl
2011. márc. 27. 10:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább szerintem olzsd be!!
2011. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!