Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögünk megfialt. Mi a...

A hörcsögünk megfialt. Mi a teendő velük?

Figyelt kérdés
5 db-ot fialt a hörcsög, ez még neki az első. A gond, hogy nem tudom mi ilyenkor a teendő. Máshogy kell-e etetni, a kicsik egyből esznek-e miután már az anyja nem eteti? Hány hónaposan/hetesen lehet őket odaadni? Stb...
2011. márc. 20. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk volt régen hörcsögünk az is fialt elég sokszor , mi semmit nem változtattunk az étrendjén. Amikor a kicsit már maguktól eszek akkor lehet őket odaadni valakinek , vagy ha az állatkereskedés átveszi akkor ott is le lehet adni.
2011. márc. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vele semmi különöset, csak a kicsiket és a fészket ne piszkáld, mert ha megérzi az emberszagot lehet megeszi őket.az enyém is lefialt pár hétig nem piszkáltuk a kicsiket és minden rendben volt.
2011. márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi azt kihagytam, hogy akkor kb. már odalehet adni, amikor önállóan esznek, és már az anyjuk sem fogadja el őket.
2011. márc. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen höri? Arany vagy törpe? Bár gondozás szempontjából mindegy, min. 1 hétig ne bolygasd őket, legyen mindig friss víz az anyának, és bőséges étel. Ilyenkor több fehérjére van szüksége, adhatsz neki főtt tojást, túrót, sajtot, lisztkukacot. de csak annyit, amennyit egyszerre megeszik, nehogy megrohadjon. A kicsiket legkorábban 3, de inkább 4 hetesen válaszd el.

A fajt azért kérdeztem, mert ha aranyhörcsög, és velük van az apa, akkor mindenképp vedd ki! Ha törpehörcsög, és nem bántják egymást a szülők, akkor együtt maradhatnak, de a második fialáskor vedd külön őket is legalább 1 hónapra, hogy ne legyen folyamatosan vemhes a nőstény.

2011. márc. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Törpehörcsög, nincs velük semmi gond. A kicsikhez direkt nem is nyúltunk a leírtak miatt, valahogy sejtettem, hogy nem tesz jót, ha emberszagot érez. Túrót már kapott, olyan gyorsan falta be, hogy így enni még nem láttam! :D
2011. márc. 20. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!