Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit szeret a tengerimalac?

Mit szeret a tengerimalac?

Figyelt kérdés
bármit lehet irni a táplálkozással kapcsolatban azzal hogy milyen helyet szeret meg ilyesmit!!!!!4
2011. márc. 23. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1468307-m..


1000 meg 1 ilyen kérdés volt már, mindig leírják.

A keresőt amúgy nem ismered?

2011. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kérdés valóban rossz kategóriában van, de azért én válaszolok. Az én malackám 4 éves, és tulajdonképpen mindenféle zöldséget és gyümölcsöt megeszik, de kedvencei a saláta, paprika, paradicsom, uborka, sárgarépa (a levele is), mandarin, görögdinnye, a karalábé héja, cukkini. De megeszi a banánt, káposztát (levelét és torzsáját is), almát (bár ebbe inkább csak belekóstolgat, annyira nem a kedvence), sütőtököt (persze nyersen). Krumplit, hagymát nem szabad neki adni, és csínján kell bánni a káposztával, karalábéval, és egyéb puffasztó zöldségekkel is, egyszerre keveset kell ezekből adni. Imádja a friss füvet, és minden mennyiségben a szénát. Magvakat is kell neki adni (az én cocim 1 evőkanállal kap ebből minden nap), de a friss zöldségek, gyümölcsök, és a széna legyenek túlsúlyban. Fontos a friss víz is nekik, legpraktikusabb az önitató. Egy malackának kb. 80 X 40 cm-es ketrecre vagy terráriumra van szüksége, hogy kényelmesen elférjen benne, és kell egy kis házikó is neki, ahová elbújhat, ha megijed.
2011. márc. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Annyiban még kiegészíteném a második válaszolót,hogy amit írt, krumplit, salátát, karalábét stb, nem hogy keveset szabad nekik adni, hanem EGYÁLTALÁN NEM szabad adni!!! Felfordul tőle.
2011. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Krumplit én sem adok neki, de a salátától, karalábétól az enyémnek semmi baja, pedig már 4 éve rendszeresen kapja ezeket is. Ismerőseim tengerimalacai is szép kort éltek meg (6-8 éves korukban haltak meg), és ők is kaptak rendszeresen salátát, és karalábét (ebből egyszerre csak keveset).
2011. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
az én malacom az uborkára esküszik :)
2011. márc. 24. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
beirtam a keresőbe de még azt szeretném megkérdezni hogy ha két lánymalackát ha a kazánházban tartananék az jó lenne nekik vagy nem?és csak arra voltam kiváncsi hogy mit adtok neki és boccs a rossz kategóriáért!!!!!
2011. márc. 24. 13:59
 7/13 anonim válasza:

Semmiképpen ne tedd kazánházba. A kazánházak büdösek, porosak, és fénytelenek, legalábbis én még csak ilyet láttam, és valószínűleg a hőmérsékleti viszonyok se a legjobbak. ha nagyon meleg van, akkor nagyon hamar hőgutát kapnak, ha meg hideg és huzatos akkor megfáznak. A napfényre nyilván szükségük van, a por pedig árt a tüdejüknek, ezért nem szabad alájuk poros almot sem tenni.


Feltételezem, hogy a kazánházat amúgy nem látogatod sokszor, a malik ott teljesen elszeparáltan élnének tőled, pedig nagyon szociális kis lények, és szeretik és igénylik a törődést. Még akkor is, ha neked kettő lenne.


Ha nem tudod őket a házadban, két állatkának megfelelő méretű ketrecben tartani, akkor inkább mondj le róluk, és ajándékozd el őket, mert a kazánházban biztosan nem lenne nekik jó, és szenvednének.

2011. márc. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az ismerősöm kérdezte de am a házamban van a malackám!
2011. márc. 25. 16:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ne aggy neki salátát és káposztát mert akkor felpuffad és beteg is lehet tőle az enyém nagyon szerette az uborkát meg van széna direkt rágcsálóknak kifejlesztve de répát vagy amibe van A vitamin mert ha nem kap A vitamint akkor hulhat a szőre
2011. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Zöldségeket
2011. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!