Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám összeszoktatni...

Hogyan tudnám összeszoktatni két felnőtt bak nyuszimat?

Figyelt kérdés

Az egyik másfél éves (ő már lassan egy éve ivartalanított), a másik egy éves (őt két hét múlva visszük miskároltatni).

Amíg a fiatalabbik kicsi volt, jól megvoltak egymással, nem volt gond, de mióta ivarérett lett, verekednek (nagyon durván) és külön kell tartanunk őket.

Kérdésem, hogy hogyan szoktathatnám majd újra össze őket a "kicsi" ivartalanítása után? Vannak erre technikák?


2011. márc. 23. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

ivatalanítás után még kb. 6 hét, mire kitisztulnak a hormonok, utána próbáld, de nem lesz egyszerű...

szerencsésebb lett volna a fiatalabbat is időben ivartalanítani, és nem lett volna ilyen gond.

sok sikert mindenesetre :)

2011. márc. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia, bemásolom egy régebbi válaszomat máshonnan:


lehet ivartalanítás után könnyebb lesz a dolog, de nyusziknál sosem biztos, hogy összebarátkoznak-e.


a rangsort mindenképpen rendezniük kell, úgyhogy ha felügyelet mellett, semleges terepen ( ahol nem mászkálnak annyit, egyébként) hagyod őket kergetőzni kicsit, az is segíthet.

ha komolyan verekedni kezdenének, és nem tudna menekülni az egyik a másik elől, akkor fejüket+vállakat szorítsd le óvatosan, tudják azért, hogy te vagy a főnök, és ez nem kívánt viselkedés.


segíthet még közös autózás ( ami ugye eleve stresszes, ez is összehozhatja őket), és a ketrecen keresztül történő ismerkedés, egyszer egyik megy a másikhoz, máskor meg a másik -mármint a szobába ahol a ketrec van.


fiúknál amúgy valószínű lesznek kisebb-nagyobb veszekedések, de azért elviselik egymást ha sikerül a szoktatás.

2011. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Igenám, a gond csak az volt, hogy azt hittük a kisebbről, hogy lány... Nemrég derült ki az ellenkezője.

Második: igen, ezt nekem írtad azelőtt is, csak a tiéden kívül nem kaptam több értelmes választ, kiemeltem, akkorsem. Így feltettem mégegyszer, hátha most több szerencsével járok. Azért köszi, kedves vagy! :)

2011. márc. 24. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!