Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy patkányt akarok tartani...

Ha egy patkányt akarok tartani, mit kell róluk tudnom?

Figyelt kérdés

Lehet egyedül tartani?

Büdös?

Mekkora hely kell neki?

Milyen felszerelés kell neki pl: fútókerék, házikó....?

Hány évig él?

Hogyaaaan beszééééljeeem rááá a szüüüleeeiimeeet?????


2011. márc. 29. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
egy patkányfogóban szépen elvan! előbb-utóbb kiszárad és dísztárgy lesz.
2011. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

rábeszélni őket??? biztos nem engednék patkányt a házba. tarcsál cicát v kutyát.

am ha sokáig nem takaritod a szobád akkor maguktól is beköltöznek :P

2011. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

szia, elsővel ne foglalkozz valami csökött agyú, akinek ez az egy öröme van, hogy itt írjon idiótaságokat.

Válaszom:

Kisállat kereskedésben/nagyáruházban kaphatsz neki rágcsálóknak való tápot. Almát, répát és még pár zöldség-gyümölcsöt is ehet, sőt kell is, hogy egyen.

Tartani ketrecben és terráriumban is lehet, ha kezdő vagy inkább terráriumban, de valamit kell tenni a tetejére (rácsot), hogy ne szökjön ki.

Állatkereskedés/nagyáruházban stb.. kaphatsz faforgácsot amit alá kell tenni, ez felszívja a vizeletét és aludni is tud benne. Mókuskereket csak olyat vegyél ami nem rácsos mert ha rácsosat veszel abba bele akadhat a farka és eltörheti szegénynek. Egy jellegzetes szaga biztosan lesz neki, (mint szinte minden állatnak) de ezt ne úgy képzeld el, hogy bemész a szobádba és ÚÚÚÚ de patkány szag van, nem. Max annyi, hogy ha beszagolsz a terráriumba/ketrecbe akkor érzed majd a szagát. Heti 1 alkalommal takarítsd ki, kevesebbszer semmiképp.

2011. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetris ***** válasza:
75%

Márpedig a patkánynak igenis patkányszaga van. A pisije pedig kifejezetten büdös.

Viszont nagyon aranyosak.

2011. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
a csökkent agyúak ti vagytok nem az első. csak a hülye tart kigyót, békát, patkányt meg hasonló dögöket a házban. mások párosával verik agyon őket ti meg....... Pfffff
2011. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

előző vagyok, ez még kimaradt:

ha veszel neki házikót amiben eltud bújni az CSAK FA legyen, mert a műanyagban megizzadhat amitől megfázhat és bele is halhat (tapasztalatból tudom) időnként nem árt neki venni fogkoptatót sem, ez 100-300ft.

ÉS MIELŐTT A SZÜLŐK SZERINT pestist vagy egyéb betegséget terjesztene, ez nem így van, mert a pestist annak idején a patkányon élő bolhák terjesztették, mivel az embereket is megcsípték. Ráadásul azok a patkányok "kóbor" állatok voltak, tele bolhákkal stb, ami az állatkereskedésekben azért nem így van. Ha valamit tudni szeretnél kérdezz csak :D

2011. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi, nem előző vagyok, hanem 16:20as és 16:25-ös :D
2011. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
16:24-es téged kellene agyonverni, és ha még ezt sem tudod ezek a patkányok nem a betegséggel teli csatornában élő állatok hanem réges rég állatkereskedésekből és hobbiállat tartók tenyészetéből van.
2011. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

lehet egyedül tartani, de nem ajánlott, szeretik a társaságot


nekem ilyen ketrecem van,csak kétszintes:

[link]


futókereket nem nagyon értékelik (legalábbis az enyémek), max. néha belefekszenek aludni


a házakat szeretik (szétrágni is),de mindenféleképp természetes anyagból legyen, legjobb a fa


ha rendszeresen tisztítod nem büdös (ami nem egyenlő azzal, hogy nincs egyáltalán szaga, de nem fog bűzölögni), én csutkaalom + széna almon tartom (a forgácsnak szerintem borzalmas szaga van, amint egy kis pisit kap), magának a patkány bundájának is van szaga, a kellemestől a kicsit szúrósig


szülőket nem tudom, hogy kell rávenni ilyenekre, nekünk sosem volt ebből gond, de kedvcsinálónak kereshetsz róluk képeket, videókat, de valamit mindenféleképp, mert sokaknak a patkány=rossz, mocskos, undorító, csúnya (rengetegszer anélkül, hogy tudnának róla egyebet a pestises tévhitnél)


vonaton szoktam úgy járni folyton, hogy:

"jajj de aranyos, egyemmeg hát ő micsoda?"

kétféle válasz szokott lenni (miután én mondom, hogy patkány):

"tééééényleeeeg??? nem is tudtam, hogy ilyen aranyosak" vagy

"fújj, patkány!!!!" (igazából ezt a választ, még csak egyszer kaptam, 2-3x éreztem, hogy ott van a szájukon, csak eszükbe jutott, hogy amíg nem tudták mi az tetszett nekik)


az első esetben előfordul, hogy kapásból kikérdeznek, hogy mit esznek, hogy kell tartani stb.


a kisgyerekek imádják őket, csak olyan gyerekek féltek eddig tőlük, akikbe már belenevelték, hogy a patkány rossz (ami nem azt jelenti, hogy szerintem senki nem félhet tőlük,vagy nem utálhatja őket, csak azt, hogy én még nem találkoztam ilyen gyerekkel), de ők is max. 1-2 percig, aztán már dögönyözni akarják, meg enni adni nekik kézből

2011. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!