Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúl mennyire képes kötődni...

A nyúl mennyire képes kötődni és ragaszkodni az emberhez? Milyen kapcsolatot lehet vele kialakítani?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 08:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ragaszkodó!Két nyuszkónk van 5 és 4 évesek.Rengeteget foglalkoztunk velük,+szabadon élnek a lakásban.Jönnek simire,meg nagyon bújnak,ha érzik a hangulatunkon,hogy vaami baj van.Néznek a hatalmas gomb szemeikkel,és látod rajtuk,hogy szinte majdnem kérdezik,hogy mi a baj?Most is is ül az egyik a lábamnál,és bökdös a nózijával.Játszani akar.De ebben nagyon sok szeretet,foglakozás benne van,évek munkája,mert a nyuszik nagyon félénk kis állatok,és iszonyú nehéz elnyerni a bizalmukat!De ha egyszer sikerül,akkor örökre a Tiéd!Nyuszi nélkül lehet éni,de nem érdemes!
2011. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Semennyire! Amit az előző írt, az nem kötődést jelent. Ha kirakod a nyulad a réten, nem fog utánad szaladni, elhiheted!
2011. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

09:04!Olvasd már el mégegyszer a válaszom!Lakásban élő nyuszkókról írtam,nem a húsnyulakról,szegényekről,akiket anyádék azért tartanak,hogy vasárnapi ebéd legyen belőlük!

Azoknak a nyusziknak persze hogy nincs kötődésük!Hülye!!

2011. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Úristen! Te idegbeteg vagy? :DD Ez kész!
2011. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kell azért idegbetegezni senkit... (nem én vagyok az a válaszoló, de mi ez már).

Nagyon jó kapcsolatot lehet velük kialakítani, lehet őket babusgatni, játszani velük, követnek mindenhova, szóval ragaszkodók, egy idő után még a nevüket is megtanulják.

De persze figyelembe kell venni, hogy nem kutyáról van szó.

2011. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hm, mondjuk a "hülyét" nem láttam :D

Na mindegy, szóval kellő neveléssel és türelemmel meg lesz a kötődés, az biztos.

2011. márc. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nyuszik nagyon is ragaszkodóak. Megismerik a gazdi szagát, hangját, hallgatnak a nevükre. Ha hívom a nyuszijaimat, azonnal jönnek. Követnek mindenhová a szobában, állandóan láb alatt vannak. Ha felállok a fotelból, már ott is vannak, hátha történik valami. Feltámaszkodnak a lábszáramra, ha simit akarnak, felugranak az ölembe, böködnek a nózijukkal. Ha hazaérek, már a bejárati ajtóból hallják a hangom, és mire belépek a szobába, már a ketrec sarkában vannak, úgy várnak. Órákig képesek az ágyban mellettem feküdni, hogy simogassam őket. A kezemet és az arcomat nyalogatják. Sőt, a régebben nálunk levő nyuszi féltékeny is, ha a másikat simogatom, ilyenkor ő is odajön, hogy kedveskedjek neki. Ha kiengedném őket egy rétre, ahogy a kedves válaszoló írta, biztosan visszajönnének, mivel itt a lakásban is jönnek, ha szólok nekik. De ebben több hónap munkája van, nagy türelem kell a nyuszi szelídítéséhez, mert alapból bizalmatlanok.
2011. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért nem minden nyuszi ilyen ragaszkodó, egyik ismerősömnek van egy ivaros nőstény nyuszija, karmol, morog, elszalad stb.. általában a nőstény nyuszik bevadulnak amikor ivarérettek lesznek, ha megműtteted akkor lehet hogy olyan szelíd lesz mint kiskorában de lehet hogy nem. Ezt ellenpéldaként írtam le hogy ne csalódjon a kérdező hogyha mégsem annyira szelíd, kedves nyuszit fog ki. Egyébként nekem volt egy bak nyuszim, Ő nagyon nagyon kötődött hozzám, jött, ha hívtam, lehetett ölelgetni, állandóan kaptam a puszikat :) sztem ez függ a nyuszi személyiségétől is, nem olyan, mint egy kutya, aki biztos hogy kötődni fog hozzád
2011. ápr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ez nyúl és emberfüggő is..
2018. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!