Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkány alá széna vagy lucerná...

Patkány alá széna vagy lucernás keverék alom jobb?

Figyelt kérdés

A másik lehetőség a fenyőfa forgács, ami tudom hogy nem jó. Esetleg az újságpapír, de az meg festék miatt mérgező lehet.

Ez van.

meg széna. [link]

Vagy ilyen kevert cucc, de fenyő ebben is van valamennyi. [link]


Melyiket tegyem a patkányom alá? Mást ne mondjatok, mert itt csak ezeket lehet kapni.


2011. márc. 31. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő jó, bár én a sima szénát ismerem. Mennyibe kerülnek, és hány literesek? Én mellesleg a hörcsög alá meg a tengerimalac alá forgácsot tettem, de igaz nekem a rokonom asztalos volt, tehát tudtam honnan származik a forgács. Ha alá teszed, akkor a másodikat ajánlom, mert az elsőt azt megeszi. A széna fontos táplálékkiegészítő a rágcsálók életében
2011. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
forgács is kell, mert az issza be a vizeletét
2011. márc. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háát, egyik se épp az igazi. De akkor talán inkább az a kevert cucc... Hol laksz, hogy mást nem lehet kapni? Tüzelőanyagnak árult pelletet nem tudsz venni? Az még jó lenne alá.
2011. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Olyan pelletet hol keressek egyáltalán?

Én csak az állatkereskedéseket jártam végig, és ennyi a lehetőség. Vidéki vagyok.

2011. márc. 31. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:
szia akkor sima faforgácsot vegyél neki, nagyon jól szívja a vizeletet és a patkánynak is jó (de csak ha boltban veszed a forgácsot, máshonnan fűrészporos sz@___r)
2011. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pelletet fatelepen, fűrészüzemben pl. Vagy ahol tüzelőanyagot lehet venni. :D Vagy esetleg, hús füstöléséhez szoktak használni akác- vagy egyéb keményfa forgácsot, ha olyat tudsz szerezni, az is jó.
2011. márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem minden forgács fűrészporos. amint már elmondtam, hogy az ismerősnek olyan szép göndör forgácsa volt, hogy le a kalappal. Nem minden bolti minőségű
2011. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tömcsy, nem csak a porosság miatt nem túl szerencsés a forgács, hanem a fenyő miatt is. A patkányoknak a tüdejük a "gyenge pontjuk", és a fenyőben lévő illóolajok/-anyagok nem tesznek nekik jót. A legtöbb forgácson tartott patkány azért tüsszög, mert irritálják ezek az anyagok.
2011. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!