Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen rágcsálót vegyek, ami...

Milyen rágcsálót vegyek, ami nem olyan büdös nem nagyon szemetel a lakásban és nem harap?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat! csak rendeseket!
2011. ápr. 1. 14:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyik se büdös, ha rendszeresen takarítod. Csak akkor vállalj kisállatot, ha tudod gondozni, és a csoda nem csak 3 napig tart. Oda kell figyelni nagyon sok mindenre, étkezés, párzási időszak, betegségek... Sajnos, a kis rágcsálóknál vannak jellegzetes betegségek, amikkel nem sok mindent tudsz kezdeni, max. ápolod, amig csak lehet.

Egyébként én tengerimalackát javaslok, vagy aranyhörcsögöt, az egérféléket nem ismerem annyira, de biztosan aranyosak.

2011. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Maga az állat egyik sem büdös ha tisztán van tartva! Harapás meg szoktatás kérdése. Fiatal állatot vegyél és szoktasd kézhez.
2011. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Plüssmackó
2011. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

terráriumból nem szemetelnek ki, aranyhörinek nincs különösebb szaga ha heti 1 alkalommal kitakarítod, viszont ha úgy tartja kedve harap.

Tengerimalac nem harap, viszont elég nagy szóval a hely is nagy kell neki + ahogy szaladgál juthat ki forgács.

Tökéletesen megfelelőt nem igazán fogsz találni

2011. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Szia


NEm létezik olyan,hogy szagtalan rágcsáló..

Lakásba nem való semmilyen állat, de persze ez a Te döntésed. Azt feltétlenül el kell, hogy mondjam, saját tapasztalat, hogy minden állat büdös és szemetel, hiába tisztítod rendszeresen az akváriumot vagy amibe tartod. Nekem volt törpehörcsög, nyúl és csincsilla is, persze nem egyszerre. :) Ami még fontos, hogy megőrültem éjszaka tőlük, mert ezek éjszakai állatok, és egyfolytában zörögtek, kapartak, rágcsáltak..nagyon idegesítő volt és kimerítő. Szóval, ha csak egy kicsit is érdekel a véleményem, szerintem 2x is gondold meg, hogy akarsz-e állatot lakásban tartani!

Ja és a legbarátságosabb ezek közül a törpenyuszi, a legutálatosabb a csincsilla volt.

2011. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy lakásba nem való állat, csak alkalmazkodni kell hozzájuk, és gyönyörű tisztán lehet tartani őket.

Aki hozzánk jön, mindig megjegyzi, hogy jó illat van a lakásban, észre sem lehet venni, hogy állatot tartunk. De én nagyon figyelek is erre.

Sokszor, aki a legjobban ágáll az állat ellen, annak a legganésabb a lakása. (tisztelet a kivételnek)

2011. ápr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az nem szemetel amelyik terrárimban van.Ha ketrecben vannak akkor kiszórják a fogácsot, a kaját, az ürüléküket.Nekem jelenleg törpenyulam van és tengerimalacom mindkettő ketrecben.A nyuszi(nőstény) állandóan kikaparja a Wc-jéből a macskaalmot a ketrecen kívülre a parkettára.A malacka elvan, bár néha ugrándozik és akkor repülnek a kakik.

A harapásról annyit.Nekem egy állatom sem harapott sosem.Mindegyik szelíd volt(volt már degum, hörcsögöm is).Szoktatás kérdése.

A büdösségről.Ha sűrűn vannak takarítva akkor nem büdösek(kivéve a bak nyulak, azok szőrnyűek).Talán a legszagtalanabb a degu.Én heti egyszer takarítom őket, de büdik már az 5-6. napon is.

Hangoskodni a nyuszim szeret éjszaka.Kapar és ugrál.Néha tépi a ketrecét.A malackám nyugodt.Volt már több is és azok is nyugodtak voltak.A régi degum idegbajos volt és egész nap kapart(unatkozott).

2011. ápr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tetris ***** válasza:

Szia! Nekünk két japán táncoló egérkénk volt, de akármilyen gyakran is cseréltük az almot, bizony mindig, mikor hazaérkeztem, rögtön megcsapott az egérszag.

Pedig a végén már illatosított almot is vettem, de akkor is éreztem.

2011. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én hetente 2x cserélem a forgácsot, kifertőtlenítem a ketrecet, vízkőoldózom, mert igazából a pisijuk büdös, a kaki nem is annyira. Semmi szaga nincs ezután.
2011. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Törpehöri, heti 1 teljes alomcserével, és a piszkító sarok napi cseréjével gyakorlatilag szagtalan..
2011. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!