Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyúl, tengeri malac v....

Törpe nyúl, tengeri malac v. csincsilla? Vagy esetleg valami más ötletetek van? Mondanátok mellette és ellene érveket?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Degu-aranyos,kíváncsi,szelíd,igénytelen,jó barát,viszonylag sokáig él.

hátrány:nagy hely kell neki

2011. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyuszim és tengerimalacom is volt, nagyon szerettem őket.

Nagyon kedves állatok, pláne, ha kézhez vannak szoktatva és nem félnek, de fontos tudni róluk, hogy megfelelő helyet kell biztosítani számukra, hogy a malikákat jobb ha legalább párban tartjuk, renszeresen kell figyelni a körmeik állapotát (bizonyos időközönként vágni kell) és persze az is nagyon fontos, hogy gyakran legyenek takarítva. Én pl. naponta-kétnaponta takarítottam őket.

Esetleg még azt tudom mondani, hogy a malacok nálam néha dünnyögtek éjszaka, a nyuszik meg csendben voltak :)

2011. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nyuszit tervezek most venni, mert iszonyú aranyosak
2011. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D :)
2011. ápr. 1. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Tengerimalac:)
2011. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csutkány!/Patkány/
2011. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eltérő igényeik vannak és eltérő szokásaik, azt kell végiggondolnod, hogy mennyit tudsz a kisállatoddal foglalkozni vagy pl. mennyi helyed van. A tengerimalacot párban kell venni, mert egyedül magányosnak érzi magát, a csincsillát hasonlóan. Nyuszit lehet egyedül tartani, de ők is szeretik, ha van egy kis társuk. 2 nyuszinak már 120x60-as ketrec kell, a mijeinknek most egy 100x100-as van, az ugye elég sok helyet foglal, és az ára is elég húzós. 2 malacnak elég egy 100x50-es ketrec, a csincsillának pedig egy kisebb alapterületű, de magas ketrecre van szüksége. A nyuszik nagyon jól kézhez szoktathatók, de sokat is kell velük játszani. A malacokhoz is sok türelem kell, mert félénkek. A csincsillák viszont nem nagyon szeretik a dögönyözést, ha épp egy olyan természetűt fogsz ki, lehet, hogy csak megfigyelő lehetsz az életében, ellenben a legtöbb ideig élnek a felsoroltak közül. Szerintem takarmányozásban a költségek hasonlóak lehetnek, így ezeket kell végiggondolni. Meggondolhatod a patkányt is. Nekem még sosem volt, de állítólag tüneményesek és kedvesek.
2011. ápr. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem tegeri coca vagy törpe nyuszi

tengerimalac:min. 2 kell mer magányos lesz félős ijedős

nyuszi : könnyen kézhez szoktatható , egyedül is elvan de akk soket kell vele foglalkodni

mindkettő állatra vonatkozik : nagy ketrec ház szÉNA MIN .:100x60x45 ketrec

2011. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!