Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy kell etetni egy nyuszkót?...

Hogy kell etetni egy nyuszkót? Részletek lent

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy naponta 1x? 2x? Vagy állandóan kell, hogy legyen előtte táp, ill zöldség-gyümi?

Zöldséget-gyümölcsöt minden nap kell, vagy ritkábban?

És szénát minden nap? Vagy állandóan legyen előtte? Minden részlet érdekel ezzel kapcsolatban. Köszi


2011. ápr. 1. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a következőképpen etettem a nyuszim, mikor még volt: széna meg az a kis züld hosszúkás izéből álló táp mindig volt előtte, mert fontos, hogy rendesen tudja koptatni a fogait, zöldséget pedig napi 2szer kapott egy-egy kisebb adagot. És természetesen víz is volt előtte mindig.
2011. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itatóba mindig legyen neki víz, a romlandó ételeket, mint például gyümölcs zöldség, reggel-este kapjon frisset, szénát is tegyél be neki persze. Szerintem mindig legyen előtte legalább zöldség vagy gyümölcs, ha megéhezik tudjon eszegetni..
2011. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Széna, széna, széna!! Mindig legyen előtte!! Én reggel-este etetem. Délután persze kap zöldséget is. Tápot csak egy marékklal, és mindenképpen a legjobb minőségűt! Zöldségnek nem muszáj mindig előtte lennie. De széna az non-stop.

Ha valami mást is szeretnél tudni, írj!

2011. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy etetem a nyuszijaimat, ahogy MilkyWay. Széna állandóan van a szénatartóban, víz is mindig van az itatóban. Tápot este kapnak 1 marékkal. Ennél többet nem merek adni, mert a táp eléggé hizlal. Nagyon szeretik, így ha mindig lenne előttük, állandóan azt ennének. Zöldséget-gyümölcsöt naponta egyszer szoktam adni. Nem kell amiatt aggódnom, hogy romlandó-e vagy nem, mert nem sokáig van előttük. :)
2011. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ameddig kicsi mindig kell, hogy legyen előtte táp, de az enyém amilyen haspók már gurulna és nem ugrálna, ezért már kiskorában is naponta kétszer etettem, bár akkor még 1-1 evőkanál tápot kapott amit, most 1-1 teáskanálra csökkentettünk, a legjobb minőségű tápot kapja, hogy minden ásványi anyaghoz, vitaminhoz, nyomelemhez hozzá jusson, és már több éve másfél kilós, ami a standardnak megfelelője.

egyébként sok-sok széna, (bár van hogy széna nélkül marad, mert igencsak válogatós, és csak behúzgálja a ketreceb), víz, fogkoptatók, és reggel este zöldség (egy-egy szelet paprika, uborka, répa, és karalábélevél), nasinak idény gyümölcsök, vagy fűszernövények, esetleg faág.

2011. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben:

Én Vitakraft Emoiton Beauty-val etetek.


Gyümikhez hozzászólva:

Banánt, barackot meg az ilyesmiket keveset, mert nagyon cukrosak! Nem mondom, hogy nem lehet, mert az enyém is bolondul a banánért, csak nem tesz jót neki. Bőven elég, ha havonta egyszer kap egy felet, de azt se kell minden hó.-ban csinálni.


Hülyeség, hogy amikor kicsi, legyen előtte végig táp. Nehogy elé rakd! Addig fogja enni, amíg van, és olyan elhízott nyuszit kapsz.. Akkor van megfelellő súlyban, hogyha kis nyomásra érzed a gerincét.


Széna, széna, széna!!


A K betűs zöldségekből keveset, mert azok puffasztják!


Én úgy szoktam, hogy amikor szép zöld minden, jövök haza a suliból, szedek neki pitypangot/lóherét/füvet, és viszem haza. De előtte min. 10 percet áztasd ki annyi vízben, hogy "befedje", aztán szárítsd meg. Az ásztatás azért fontos, hogy homok, piszok kijöjjön belőle, és a szárítás meg azért, hogy ne puffadjon fel a vizes zöldségtől.

Én ha épp megy mondjuk télen a radiátor, rárakom a vizes kaját, és 5 perc alatt megszárad, és lehet, hogy kicsit össze is megy, de az nembaj. Az enyém kicsit összemenve, szárazon jobban szereti. :)


Remélem most ennyi elég. Majd írj!

2011. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2011. ápr. 3. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Széna a fő tápláléka.Érdemes egy kis bálát megvenni(nálunk panelben az erkélyen van egy kilyukasztott műanyag zsákban)mert az 500ft és több száz liter.De a bolti 5 liter 300-400Ft.Széna mindíg legyen előtte.A tápja lehet az a zöld táprúd(nem hízónyúlnak való) vagy lehet venni drága tápokat is.Inkább ilyen táprudak stb.legyenek a tápban mint magok.Én Rossmanosat szoktam venni.1kg/370ft.Gyümölcsből és zöldségből felváltva vagy együtt is akár kaphat napont egy keveset.Én főleg répát, káposztát és almát adok neki.

A nyuszinak én eggel adok egy nagy teáskanál tápot.Délután kap egy kis zöldséget(fél répa stb) és néha este is adok egy kis tápot, ha nagyon rinyál.De ezt csak ritkán.A széna meg ugye mindíg előtte van.

2011. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!