Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görényesek! Mi lehet ennek az...

Görényesek! Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Kis görikém végbele kicsit kifordult,nem nöstény,him.Voltunk orvosnál ,megállapitotta kicsi gyulladás van.Szeretném tudni mitől fordul ez elő.Ha lehet hozzáértök szoljanak hozzá.
2011. ápr. 1. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit adtál neki enni? Véleményem szerint egy hasmenés okozhatta. Nem volt hasmenése? A dokitól miért nem kérdezted? Ha volt hasmenése, kapott-e infúziót? Így nagyon nehéz tanácsot adni! Talán ami számodra használható - a csirkemáj (egy alternatíva lehet az emésztéses problémára) : nyersen kicsit hashajtó hatása van, megfőzve viszont épp az ellenkezője (székletfogó). De azért csak hetente-kéthetente lehet májjal etetni, mert olyan számukra mint a kábítószer - ha rászoknak nem nagyon akarnak mást enni!

Az én görijeim szinte csak nyers húst kapnak és nasiként száraz tápot. Még az is egy érdekes momentum, hogy mikor volt féreghajtás a göridnél. Mivel húsevők ajánlott negyedévente, de félévente feltétlen! Várom válaszodat!

2011. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!Elöször is köszönöm a válaszod!

Nem volt hasmenése,a doki is kérdezte.Egyedül ami szokatlan és talán összefüggésbe hozható vele hogy elötte való nap,alvás közbe felriadt és iszonyúan köhögött,mintha fulladt volna.Nem tudtam mire vélni,ez még egyszer előfordult,és ugy vittem dokihoz,de addigra már a popsija kicsit kinn volt.Az a fullasztó krákogás azóta megszünt,a doki szerint valami allergia lehet.Amugy mindezalatt nem volt bágyadt vagy ilyesmi,csak az a krákogás akkor hirtelen megviselte,de engem is.Ő is hús evő,csirke mell ill csirke nyak rajongó,más hust nem nagyon szeret.A popsiját ma visszük megmutatni a dokinak,mert tegnap lekezelte,és kiváncsi rá hogy alakult mára.Arra gondoltam még hogy megtalált valami eldugott száraz husit,és talán ez is okozhatta ezt a köhögést ill olyan krágogást.Szted?

2011. ápr. 2. 06:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!