Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha hazahozom a nyuszimat,...

Ha hazahozom a nyuszimat, utána hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Beteszem a ketrecbe, addig oké, hagyom, hogy megbarátkozzon az új hellyel. Mennyi idő múlva engedhetem ki először? Ki fog-e jönni egyáltalán magától, vagy vegyem ki? Mennyi idő után szabad benyúlni simizni?
2011. ápr. 3. 21:09
 1/5 anonim válasza:
Kb. egy hétig hagyd hogy szokja a helyét. Néha benyulhatsz simogatni de kiengedni csak egy hét után érdemes.Ha nem jön ki magától akkor csak hagyd nyitva a ketrec ajtaját és egy idő után túl kiváncsi lesz és kifog jönni!:)
2011. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már másnap engedd ki, hátha kijön, egyből foglalkoznod kell vele mert akkor jobban kézhez szokik, kicsit nyüstölni kell ölbe venni, de nem túlzásba esni. A ketrecébe ne nyúlkálj majd kijön magától ha nem, akkor kiveheted. Ezt tapasztalatból írom, ha már piciként "nyúztuk " volna akkor most nem szenvednénk a karomvágásnál vagy az orvosnál vele.
2011. ápr. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi azt a tanácsot kaptuk, hogy tegyük be a nyuszit a ketrecbe, 1 napig csak a kaját meg a vizet tegyük be neki, a 2. naptól el lehet kezdeni kicsit benyúlkálni, megérinteni, simizni, csalogatni valami finomsággal, hogy elveszi-e. Ez tökéletesen be is vált, de még azt is mondták, hogy ki nem szabad kivenni, majd kijön a ketrecből ő maga, ha akar. 2 hetet vártunk, de a mienk nem mert előbújni, így kivettük egy 15 percre, majd visszatettük. Még aznap este saját maga kibújt a ketrecből. Szerintem ha akkor mi nem erőltetjük, még most is bent üldögélne. :) Szóval majd meglátod. Ha magától kiugrik, az jó, ha nem, akkor érdemes kivenni, de semmiképp sem az első pár napban.
2011. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmondom az én történetemet is.


Én alig vártam, hogy kijöjjön, és már második nap nyüstöltem szegényt. Persze esze ágában se volt. Aztán levettem a ketrec tetejét, és kitoltam. Na ezt ne csináld! Bár nem volt nagy baj, kettőt ugrott kint, aztán visszament. Azóta eltelt fél év, és boldogan ugrál ki-be. :)


Csináld úgy, hogy ritkán benyúlsz, megszagoltatod vele a kezedet, és a kezedből (!) adsz neki kaját. Szereti ha a fejét simogatják, a rágóizmokat.


de itt mindent megtalálsz, és segítenek is neked: www.torpenyul.hu

2011. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én nyuszimna ez a 3. napja itthon! 3 hónapos. Én nem bírtam ki h ne babusgassam szóval kivettem nézelődött de nem sokat volt kint az elején aztán magától iugrott most meg már alig várja h kijöhessen :) néha nyaggatom h az ölembe veszem de csak akkor marad meg ott ha kap répát. Egyre bátrabb és egyre jobban felfedezi a dolgokat :/ eddig azt hittem az ágyra se tud felmászni most meg akárhányszor leszedem mindig vissazugrik :) van h fél tőlem és elszalad de ez akkor van ha tudja hogy oda ment ahova nem kéne :) szerintem nyüstölheed de azért ne sokat és majd észrevszi h nem lesz baj ha kijön :)
2011. ápr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!