Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fáj egy mongol futóegérnek ha...

Fáj egy mongol futóegérnek ha a farkánál fogva fogjuk meg?

Figyelt kérdés
Akitől vettem őket azt mondták,hogy a farkuknál fogva fogjam meg őket...És ezt szabad ?? Nem fáj nekik ?
2011. ápr. 7. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Soha ne fogd meg a farkánál! Kellemetlen neki, könnyen vaddá válhat miatta, és el is törhet neki, akkor girbegurba lesz, és zavarja az egyensúlyozásban.

Hagyd, hogy belemásszon a kezedbe, és akkor emeld fel, egyszerű:)

2011. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen ...Én hagytam is...Csak hogy harap a bak ...És nekem ezért mondta akitől vettem,hogy a farkánál fogve vegyem fel !
2011. ápr. 7. 15:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Aki ezt mondta, az szeretné, ha a "farkánál" fogva venné fel valaki? Szerintem nem nagyon...
2011. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem igy mondta az a nőő
2011. ápr. 7. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor szoktasd kézhez, tedd be a kezed, úgy, hogy van benne egy kis kaja, pl. mazsola, tökmag. Először, ha odamegy, hagyd, hogy elvegye, aztán később emeld magasabbra a kezed, hogy jobban hozzád kelljen érnie, vagy próbáld úgy helyezni, hogy bele kelljen másznia érte a kezedbe. Ne emeld fel, majd csak akkor, ha már kaja nélkül is belemegy a kezedbe:)

(1. voltam)

2011. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
okok...Köszi :)
2011. ápr. 8. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 4 éve tartok futóegereket, és szinte mindig a farkuknál emelem fel őket, majd ahogy felemeltem rögtön aláteszem a másik kezem. mivel nagyon fürgék, ezért nehéz őket máshogy megfogni. maximum úgy hogyha berakod a kezed akkor rámászik, de amikor kint rohangál a szobában szabadon, akkor próbáljátok már meg máshogy elkapni...lehetetlen. pedig az enyémek igen szelídek, és bíznak bennem. de utálják a korlátozást.

Arra figyelj, hogy csak a farka tövénél fogd meg, mert ott még vastagabb és nem sérülékeny a farkuk!

2012. jan. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak mongijaim elég régóta, egyszerűen amikor jönnek érdeklődni, és meg akarom fogni őket, két oldalról felmarkolom őket, és simán ott ülnek a kezemben... esetleg futkosnak a karomon... de amúgy is tudják, hogy nem szabad lemászni rólam... bár idő volt, míg megtanulták
2012. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!